SP 2024 U20 (Ž) – Island savladao Makedoniju!

0
133

Ženska juniorska reprezentacija Makedonije doživela je prvi poraz na Svetskom prvenstvu (SP) za devojčice koje se održava u Skoplju. Makedonija je u drugom kolu grupne faze izgubila od Islanda (16:29).

Pobeda nad Amerikankama bila je rutinska, ali ovaj meč je bio potpuno drugačiji. U prvom meču protiv evropsle selekcije pokazale su Makedonke dosta oscilacija i slabosti, koje će selektor Janev i njegov kolega Grčevski morati da poprave pred meč sa Angolom, koja je u prva dva meča pokazala dosta kvalitetnog rukometa na SP U20.

Duel u hali „Boris Trajkovski” počeo je kao iz sna za Makedoniju. Na golu su imali fenomenalnu Mateu Čurlinovsku, koja je odbranila šest lopti, a na suprotnoj strani glavni adut napada bila je Rizoska, koja je pogađala iz svake pozicije. Imale su Makedonke 8:2 i posle tog superiornog starta sve je palo u vodu. Domaćin je tada srljao iz greške u grešku. Razbranila se Bjarnasen, pa je Island sa četiri gola u seriji vratio na 8:6. Pred kraj poluvremena Island je preokrenuo na 10:11, a Popova je u poslednjem napadu postigla gol za 11:11.

Početak drugog dela – noćna mora! Četiri izgubljene lopte u seriji i četiri gola u mreži Makedonije donele su 11:15 za Island. Krizu od osam minuta bez golova prekinula je Rizoska iz penala, ali ni to nije donelo nikakav boljitak. Nova tri uzastopna gola donela su Islanđankama najveću prednost (12:18) i tada je bilo lakše da se diše. Crveni karton Pavlove u 45. minutu napravio je dodatni problem. Desetak minuta pre kraja Island je imao prvu dvocifrenu prednost od 13:23, pa je meč već bio završen.

Najbolji strelac u selekciji Makedonije na ovom meču bila je Emilijana Rizoska sa sedam postignutih golova, a pratila je Iva Mladenovska sa četiri. Kod Islanda se istakla se Torkelsdotir sa šest golova, dok su Odsdotir, Johansdotir, Elijasdotir, Sigštajnsdotir i Augutsdotir postigle po tri gola.

Poslednji meč, koji je presudan za plasman u narednu fazu SP U20 u Skoplju, reprezentacija Makedonije igra protiv Angole. Duel je zakazan za danas sa početkom u 20:15 u SC „Boris Trajkovski“, a za ljubitelje rukometa ulaz je slobodan.