SP 2023 (Ž) – Švedska demolirala Nemačku i obezbedila polufinale!

0
169

Iako se činilo da će prva utakmica četvrtfinala biti zanimljiva, akteri nam nisu ponudili egal utakmicu kao što su najavili rukometni analitičari. U Herningu je Švedska slavila protiv Nemačke sa 27:20 (16:6) i tako lakše od očekivanog ušla u polufinale Svetskog prvenstva.

Užasan start imale su Nemice. Švedska je posle 14 minuta vodila 7:0 i već je bilo jasno da će ovo biti „potop“ Nemačke reprezentacije. Prvi gol postigla je Belk u 15. minutu da bi potom ponovo Švedska počela da rešeta gol Nemačke i na odmor se ide sa 16:6.

U drugom poluvremenu je Aksner uveo igračice sa manjom minutažom što je Nemačka iskoristila i dobila poluvreme sa 11:14 ali to je bilo nedovoljno. Od 55. minuta je ponovo Švedska pojačala ritam i serijom golova došla do ubedljive pobede 27:20.

ŠVEDSKA – NEMAČKA 27:20 (16:6)

Melegard 5, Blom 5, Roberts 5, Hagman 5, Hanson 2, Karlson 4, Aksner 1, Bundsen (15/35 odbrana).

Berger 4, Grijsels 4, Šmelcer 2, Antl 1, Belk 1, Lot 1, Del 1, Lojhter 4, Štokšleder 2, Vahter (13/31 odbrana), Filter (2/11 odbrane).