SP 2023 (Ž) – Francuska u polufinalu odradila lakši trening protiv Švedske!

0
254

Za Francusku rapsodiju u drugom polufinalu teško je naći prave reči. Utakmicu su počele s s tri gola zaredom. Pa su na to nakon prvog gola Švedske u 6. minutu dodale dva, a onda nakon još jednog švedskog gola, usledio je niz od pet golova za redom, tako da je u 13. minutu već bilo 10:2. Četiri minuta kasnije, već je bilo plus deset (13:3), tako da je švedski selektor bio primoran da traži čak dva tajm – auta. Nije mu previše pomoglo, jer Francuskinje su jednostavno rečeno letele terenom. Nakon prvog dela imale su prednost od osam golova (19:11).

Švedska je bila nešto ravnopravnija u trećoj četvrtini utakmice. U jednom trenutku spustila je francusku prednost na minus pet. I baš kad je krenula u maksimalni rizik igrom sedam na šest, dobila je dva isključenja i Francuska je ponovo uzletela na deset razlike. Završnica je bila rutinska, i bez većih uzbuđenja.

U nedjelju je završni dan. Budući da su u finalu Norveška i Francuska koje već imaju osiguranu olimpijsku vizu, utakmicu za bronzu između Danske i Švedske (16:00), osim za bronzu, igra se i za direktni plasman u Pariz na Igre. Finale je na rasporedu u 19:00h.

ŠVEDSKA – FRANCUSKA 28:37 (11:19)

Kopang 1, Melegard 1, Stromberg 1, Blom 4, Roberts 3, Lundstrom 1, Lindkvist 1, Hagman 5, Torleifsdotir 3, Hanson 2, Karlson 4, Aksner 2, Bundsen (10/34 odbrana), Erikson (1/9 odbrana).

Tublan 3, Valentini 4, Lasors K. 1, Zaadi Deuna 1, Flips 3, Kanor 2, Horaček 9, Fopa 5, Nze Minko 4, Granije 1, Bukti 1, Grandvu 3, Glose (12/33 odbrana), Sako (5/12 odbrana).