SP 2023 (Ž) – Danska slavila protiv Švedske i osvojila bronzu na Svetskom prvenstvu!

0
253

Reprezentacija Danske osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu, nakon što je u današnjem malom finalu posle velike drame slavila u skandinavskom derbiju nad Švedskom, rezultatom (27:28).

U Herningu su domaće rukometašice od samog starta postavile snažan tempo i tokom prvog poluvremena imale prednost na svojoj strani. Najviše je bilo na početku i u finišu, kada je Švedska bila u prilici da juri četiri gola, ali je u poslednjem napadu postigla gol i na odmor otišla sa 15:18 u korist Danske.

U drugom poluvremenu rukometašice Jensena su u nekoliko navrata dizale na +4, ali im se posle 45. minuta igra raspala i protivnik je to odlično iskoristio. Pet minuta kasnije, Švedska je prvi put povela (24:23), ali su na samom kraju Jergesen i Hansen preuzele kontrolu i donele Danskoj bronzanu medalju (27:28).

ŠVEDSKA – DANSKA 27:28 (15:18)

Melegard 7, Blom 7, Roberts 2, Lundstrom 1, Dano 1, Lindkvist 1, Hvenfelt 1, Karlson 2, Aksner 4, Bundsen (5/26 odbrana +1 gol), Erikson (1/8 odbrana).

Nilsen 2, Hansen 5, Haugsted 1, Jergensen 5, Jensen 3, Burgard 2, Hojlund 5, Friis 1, Iversen 2, Skaljone 2, Toft (7/25 odbrana), Rajnhart (1/8 odbrana).