SP 2023 (Ž) – Danska prošla u polufinale – Crna Gora odigrala sjajan meč!

0
250
Andrijana POPOVIC, Itana GRBIĆ, Ivana GODEC, Tatjana BRNOVIĆ, Nataša COROVIC, Bojana POPOVIĆ (head coach) and Maja SAVIĆ (assistant coach), Montenegro vs Sweden, IHF 2023 Women's World Championship - DENMARK, NORWAY, SWEDEN,, Gothenburg, Sweden, 11.12.2023., Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometašice Crne Gore poražene su u Herningu od Danske 26:24, pa će “lavice” u nastavku Svetskog šampionata razigravati za plasman od petog do osmog mesta.

Izabranice Bojane Popović hrabro su se borile sve vreme, iako su oscilacije u igri i ovog puta bile prisutne.

Ipak, utisak je da je domaćin u pojedinim situacijama imao pomoć sudija, a posebno upečatljiv bio je momenat kada je vidno odgurnuta Dijana Mugoša, tri minuta pre kraja, dala gol za -2.

Umesto isključenja za Dankinju, delioci pravde su zbog protesta pokazale dva minuta Crnoj Gori, konkretno Itani Grbić, pa je preokret ostao nedostižan.

U prvom poluvremena Crna Gora je u par navrata imala gol prednosti, ali je na odmor otišla sa zaostatkom (10:13).

Loše otvaranje drugog dela susreta “lavica” uticalo je da srebrne sa poslednjeg EHF Eura dođu do ogromnih sedam golova viška, ali nije bilo gotovo…

Uhvatila je Crna Gora priključak, prilazila na dva gola minusa, ali da ne bude totalne drame u Herningu pobrinule su se sudije.

Crnoj Gori sledi borba za plasman od petog do osmog mesta, a prvi rival je Holandija. Danska će u polufinalu igrati protiv Norveške.

DANSKA – CRNA GORA 26:24 (13:10)

Herning – “Jiske bank boksen”. Gledalaca: 11.031. Sudije: Belhiri i Hamidi (Alžir). Sedmerci: Danska 7 (6), Crna Gora 5 (3). Isključenja: Danska 2, Crna Gora 12 minuta.

Danska: TOFT (14 odbrana i dva sedmerca), Rejnhart, S. Iversen 2, Elver 1, A-M. HANSEN 5 (1), HEJNDAL 2, Haugsted, A-U. Hansen 2 (2), Jergensen 3, ESTERGORD-JENSEN 2 (1), BURGORD 2, Petersen 1, HEJLUND 1, FRIS 5 (2), R. Iversen, Skaljone.

Crna Gora: RAJČIĆ (10 odbrana i sedmerac), Babović (), PLETIKOSIĆ 1 (1), GODEČ 1, Mugoša 6 (2), Nad. Ćorović, Popović, Ivanović 1, Malović, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 3, BULATOVIĆ 3, Klikovac, DESPOTOVIĆ 3, PAVIĆEVIĆ 1, GRBIĆ 4.