SP 2023 (Ž) – Crna Gora dominantna protiv Senegala!

0
148

Odlična igra i ubedljiva pobeda crnogorskih rukometašica na Svetskom prvenstvu.

“Lavice” su lako izašle na kraj sa Senegalom 29:21, a šta će im još trebati za plasman u četvrtfinale, znaćemo nakon ostalih mečeva u grupi tokom večeri.

Afrička selekcija držala se do rezultata 3:3 i 9:6, ali su onda “lavice” serijom 7:0 otišle na dvocifrenu prednost, koju praktično nisu ispuštale do kraja.

Iskoristila je Bojana Popović priliku da sve igračice pošalje na parket, kako bi podelila minutažu pred utakmicu odluke sa Švedskom, u ponedeljak.

Postoji i teorija da se “lavice” protiv Švedske bore za prvo mesto u grupi, ne isključivo za četvrtfinale.

Za takav epilog potrebno je da Švedska dobije Mađarsku, a Mađarska u ponedeljak Hrvatsku pre utakmice Crne Gore sa Skandinavkama.

U grupi gde igra Crna Gora od 18 sati igraće Kamerun i Hrvatska, dok je za 20:30 zakazan meč između Mađarske i Švedske.

SENEGAL – CRNA GORA 21:29 (8:18)

Geteborg – „Skandinavijum arena”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Budžak i Zahradnik (Slovačka). Sedmerci: Senegal 4 (4), Crna Gora 2 (2). Isključenja: Senegal 4, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Endijaje (Senegal) u 20. minutu.

Senegal: Sal, TUBISA (11 odbrana), D. KAMARA 1, Sisoko 1, SANJA 4 (3), KEITA 2, ENDIJAJE, Sek, Dijavara 2, SI 3, Kamdop, Faj 3, DAPINA 2, Sene, Kebe 2 (1), K. Kamara 1.

Crna Gora: RAJČIĆ (11 odbrana), Babović (dvije odbrane), Marsenić, PLETIKOSIĆ 3 (1), Godeč 4, MUGOŠA 4 (1), Popović, Ivanović, Malović 2, Nat. Ćorović, BRNOVIĆ 2, BULATOVIĆ 2, Klikovac 4, DESPOTOVIĆ 4, Pavićević 3, GRBIĆ 1.