Sjajne partije igračice sa Balkana u Turskom šampionatu!

0
335

Konjalti je u utakmici 9. kola turskog šampionata zabeležio su ubedljivu pobedu u gostima protiv Tekirdaga sa 33:18.

Pobednik je odlučen već posle prvog poluvremena koje je završeno visokim vođstvom Konjaltija od 16:5. U drugom poluvremenu rukometašice Konjaltija nastavili su istim ritmom, a ni u jednom trenutku domaći tim nije bio ravnopravan protivnik.

U pobedničkom timu ponovo među najefikasnijim bila je reprezentativka Makedonije Monika Janeska. Gostivarčanka je bila drugi strelac sa pet golova i podelila nekoliko asistencija koleginicama. Druga Makedonka u Konjaltiju, Ivana Gakidova postigla je dva gola.

U Turskom šampionatu igra Branka Konatar koja je postigla 5 golova u pobedi Ego Spora nad Uškudarom. Pored Branke u Ego Sporu nastupaju i Darjana Vukliš i Vanesa Agović.

Podsetimo da u Konjaltiju igra i Sanja Premović kao i Željana Stojak.