Sesvete prejake za Bjelovar!

0
138

U prvoj utakmici 12. kola Paket24 Premijer lige – Lige B, Sesvete su uverljivo pobedile Bjelovar i ponovno se barem na kratko vratile na 2. mesto. Sesvećani su tu utakmicu odigrali ranije jer ih u nedelju čeka nastup protiv Bese u Eropskom kupu.

Nakon poraza od Poreča u prošlom kolu, Sesvete su tražile dobar nastup da vrate samopouzdanje uoči vrlo važnog evropskog ispita. I dobili su ga u potpunosti. Nakon izjednačenog početka, domaći sastav prvu veću prednost ima u 8. minutu kada je na semaforu rezultat 7:4. Bjelovarci uzvraćaju lepim nizom sredinom prvog dela i dolaze na samo gol zaostatka, 12:11. Ali, ne uspevaju da izdrže u tom ritmu do odmora pa Sesvete u svlačionicu odlaze s plus pet (20:15).

Od pet do čak osam golova kretala se razlika domaćina u trećoj četvrtini. Bjelovar je pokušavao svim silama da nađe rešenje za borbenu i čvrstu odbranu domaćina, ali bilo je previše raspoloženih strelaca u njihovim redovima. Poslednje ozbiljnije priključenje bilo je u 45. minutu kada su bili na minus pet, 29:24. U sledećih 6 minuta Sesvete su napravile niz od 5:2, otišle na osam razlike i rešili pitanje pobednika. Uz sve to, prvi put ove sezone u Paket24 Premijer ligi postigli su 40 golova.

S 11 golova Ivan Dumenčić bio je apsolutno prvo ime utakmice. Šest je dao Darko Krndelj. Kod gostiju najbolji Vanja Šehić s pet golova.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 12. KOLO
SESVETE – BJELOVAR 40:29