SEHA – Eurofarm Pelister ponovo porazio Tatran Prešov!

0
243

Iako je Eurofarm Pelister u Slovačku otputovao sa samo 12 rukometaša, nije imao problema u revanšu četvrtfinala SEHA lige protiv Tatran Prešova i ostvario je ubedljivu pobedu 36:26.

Pelisterci su u prvom meču trijumfovali sa 37:29 i vrlo lako obezbedili plasman u narednu fazu regionalnog takmičenja.

SEHA treba da potvrdi da li će doći do četvrtfinalnog duela između ekipa iz divizije „Istok“ i ekipa iz divizije „Jug“. Prema podelama, rival Eurofarm Pelistera bi trebalo da budu Čehovski Medvedi. Ako se pomenuta opcija isključi, onda će u SEHA biti dva F4 turnira.

Utakmica u Prešovu otvorena je golom Rabeka, nakon čega je pogađao vicešampion Makedonije gde pravi seriju 5-0. Gotovo svi golovi u prvih pet minuta Eurofarm Pelistera postignuti su iz kontre, uglavnom preko Kosteskog i Petra Atanasijevića. Čvrsta odbrana Bitoljčana nije dozvolila ni najmanju šansu domaćinu, koji nikako nije mogao da dođe do priključka.

Tatran Prešov je u prvih deset minuta imao pet izgubljenih lopti i nekoliko promašenih šuteva, a rukometaši Eurofarm Pelistera su to pametno znali da iskoriste. Jovićev tim je polako gradio prednost, koja je sredinom prvog poluvremena iznosila 9:2.

Gernatova ekipa je bila potpuno dekoncentrisana, nije mogla da se konsoliduje, čak ni golman Čuprina nije mogao da zaustavi nalet rukometaša Eurofarm Pelistera. Gosti iz Bitolja su imali lak zadatak protiv nemotivisanih domaćina i iz minuta u minut povećavali prednost.

Desno krilo Eurofarm Pelistera Nenad Kosteski je do kraja poluvremena pogađao kao od šale, u napadu su bili razigrani Stevanović i Peševski, dok je u prvih 30 minuta bez greške bio mladi Petar Atanasijević. Rezultat na poluvremenu bio je 20:10 u korist Jovićevog tima.

Eurofarm Pelister je nastavio istim tempom i u drugom poluvremenu. Prednost gostiju u 40. minutu iznosila je 24:16, a u nastavku meča domaćini nisu mogli da prepolove zaostatak. Kapiten Mirko Radović je u 47. minutu dobio crveni karton zbog grubog starta.

Šansu je dobio i golman Boban Ristovski, koji je zamenio odličnog Marka Kizića. Makedonski tim je ušao sa istom prednošću iz prvog dela, odnosno vođstvom od 31:21, došao do ubedljivije prednosti i sjajnom pobedom završio gostovanje u Prešovu.

Najefikasniji u redovima Eurofarm Pelistera bili su Nenad Kosteski sa 11 i Darko Stevanović sa sedam golova. Kod Tatran Prešova je odličnu utakmicu odigrao iskusni Oliver Rabek koji je postigao 12 golova iz čak 23 pokušaja. Nikola Ivanović nije bio u sastavu.