LNH: Šartr na balkanski pogon porazio favorizovani Eks!

0
217

Eks i Šartr su u 5. kolu odigrali vrlo zanimljivu utakmicu ali klub iz Provanse nije opravdao ulogu favorita te je poražen sa 24:27 (11:17).

Šartr je vrlo motivisano ušao u utakmicu i igrao gol za gol. U 22. minutu počinje gost da se odvaja da bi u 26. minutu na semaforu stojalo 10:14. Činilo se da će Eks pojačati ritam ali to gosti ne dozvoljavaju te još povećavaju prednost i na odmor idu zasluženo sa 11:17.

Odlično igraju gosti u drugom poluvrmenu da bi potom u 46. minutu usledio pad gde Eks dolazi na samo gol zaostatka a potom sledi izjednačenje (22:22). Smogli su snage igrači Šartra i iskoristili veliku potrošnju domaćina te ponovo imaju +3  i na kraju slave sa 24:27.

AIX – CHARTRES 24:27 (11:17)

Desblancs 2, Kristjanson 2, Ong 1, Lagarde 4, Vergely 2, Loesch 8, Babarskas 1, Labigang 2, Ivić 1, Duarte 1, Pardin (4/16 odbrane), Serdarević (6/18 odbrana).

Ilić 9, Figueras 3, Kolaković 2, Groselj 2, Kudinov 2, Dimitrov 1, Bzdynga 1, Onufriyenko 2, Jund 1, Tribillon 3, Verin 1, Bomaštar (12/34 odbrana).