Rukometašice Bora otvorile Super B ligu pobedom nad Pančevom!

0
238

Rukometašice Bora i Pančeva koje su ispale iz Superlige su odmah na startu Super B lige odmerile snage u derbiju kola a pobeda je zasluženo pripala Borankama rezultatom 27:23 (16:13).

Rukometašice Zorana Barbulovića jako loše otvaraju utakmicu i igračice Marka Krstića vode 0:3. Do 17. minuta Pančevke imaju prednost a zatim Bor pojačava ritam i stiče prednost (9:8). U 26. minutu poslednji put gledamo izjednačenje (13:13) a zatim Bor ponovo pojačava ritam igre i na odmor ide sa +3.

Drugo poluvreme sjajno otvara domaćin i posle 2 minuta igre je 18:13. Bilo je jasno da Pančevo neće moći da se vrati u utakmicu i u jednom trenutku na semaforu stoji 24:16. Na kratko su gošće zaigrale dobro (24:20) ali više od toga nisu mogle te na kraju zasluženo pobedu slavi domaćin sa 27:23.

Kristina Rauš je kod gošći postigla 9 golova. Mina Petrović je na drugoj strani postigla 7 golova a za igračicu utakmice proglašena je kapiten ekipe Isidora Sujić koja je bila precizna 6 puta.