RETROSPEKTIVA: Super B liga “Istok – Zapad” – 20. kolo

0
418

07.05.2022. – 19:00 RK Hajduk Veljko – RK Topličanin 32:33 (13:18)

Prvoplasirana ekipa Topličanina je gostovala u Negotinu kod ekipe Hajduk Veljka i teže od očekivanog slavila pobedu rezultatom 32:33 (13:18). Ekipa Darka Bećirića je jako loše startovala što Prokupčani koriste i u 16. minutu imaju +6 (3:9). Tražio je strateg domaćih tajm – aut ali ni to nije urodilo plodom. Gosti su nastavili u istom ritmu i na odmor otišli sa 13:18. U drugom poluvremenu su igrači Hajduk Veljka zbili redove. Zaigrali mnogo ažurnije u napadu i čvršće u odbrani te su u 47. minutu prišli na 26:27. Od tog trenutka se igra gol za gol a gosti nikako nisu mogli da se odlepe. U 58. minutu su stekli +2 ali ponovo je Hajduk Veljko pogodio i ulazi se u triler završnicu. Jevtić je otklonio sve dileme a poslednji gol je postigao Stanojčić. Kod domaćina je baš on bio najefikasniji sa 12 golova dok je goste do trijumfa vodio Uroš Jevtić sa 8 golova. Za igrača utakmice proglašen je Uroš Stanković koji je postigao 5 golova. Službena lica bila su iz Niša. Arbitri su bili Luka Petrović i Jovan Cvetković a delegat je bio Nebojša Vidanović.

08.05.2022. – 19:00 RK Kuršumlija – RK Župa 54 33:25 (17:13)

Rukometaši Župe 54 su tražili poslednju slamku spasa u borbi za opstanak. Ipak, Kuršumlija je opravdala ulogu favorita i na kraju slavila protiv aleksandrovačke ekipe rezultatom 33:25 (17:13). Kada bismo pogledali zapisnik, uvideli bismo da je bilo neizvesno samo 5 minuta a potom igrači Avrama Ilića pojčavaju ritam i gase sve nade gostiju. U 21. minutu je već bilo 13:8 a gosti nisu imali leka za iskusnu ekipu Kuršumlije te se na odmor ide sa 17:13. Činilo se da će igrači Nenada Markovića pojačati ritam u drugom poluvremenu. Ipak, to se nije desilo, domaćin je nastavio gde je stao i na kraju slavio pobedu rezultatom 33:25. Kod gostiju je najefikasniji bio Nenad Jozić sa 7 pogodaka dok je domaćina do pobede vukao Stefan Petrović sa 8. Za igrača utakmice proglašen je Stefan Jovanović koji je bio precizan 7 puta. Utakmicu su sudili Marjan Golubović i Dragan Milošević iz Leskovca a kontrolor je bio Siniša Lazić iz Kosovske Mitrovice.

07.05.2022. – 19:00 RK Vranje 1957 – RK Jagodina 39:30 (22:12)

Rukometaši Vranja 1957 su kao izraziti favoriti dočekali ekipu Jagodine u svojoj hali i slavili pobedu rezultatom 39:30 (22:12). Jagodinci su u Vranje stigli sa 10 igrača i već je bilo jasno da ne mogu da pariraju ekipi koja je u drugom delu polusezone ojačala svoje redove. “Ćurani” su se držali do 12. minuta a potom Vranjanci pojačavaju ritam i sa 8:6 odlaze na 12:6. Već je bilo jasno kako će se utakmica nastaviti a na odmor se ide sa 22:12. Stanojković je omogućio i mlađim igračima da zaigraju na ovoj utakmici kako bi odmorio udarne snage za sledeće kolo gde se igra derbi sezone u Prokuplju. Jagodinci su to iskoristili, uspeli da smanje zaostatak te je konačan rezultat bio 39:30. Kod gostiju je najefikasniji bio Lazar Barbatesković sa 9 pogodaka dok je domaći sastav do pobede vodio Dalibor Đorđijević sa 8 i time je proglašen za igrača utakmice. Službena lica bila su iz Kragujevca. Arbitri Nemanja Živić i Aleksandar Rilak dok je kontrolu suđenja vršio Milan Savković.

07.05.2022. – 18:00 RK Priboj – ORK Bela Palanka 35:32 (20:14)

Ekipe Priboja i Bele Palanke koje u u drugom delu prvenstva sličnijeg kvaliteta susrele su se u 20. kolu i odmerile snage. Domaćin je uspeo da slavi sa 35:32 (20:14) i tako sa 22 boda osigura opstanak u ligi dok će Bela Palanka morati da strepi do poslednjeg kola jer se još uvek ne zna koliko ekipa napušta takmičenje. Sjajno su igrači Harisa Strujića odigrači ovu utakmicu. Već u 9. minutu je bilo 8:3 i bilo je jasno da će se pitati samo Pribojci. Vladimir Nikolić je zatražio tajm – aut te je uneo svežinu u njegovu ekipu a potom Bela Palanka pojačava ritam i na kratko smanjuje na 13:10 a zatim i 14:13. U tim trenucima kao da su gosti ostali bez daha. Domaćin ulazi u nešto jači ritam, smanjuje greške i na odmor nosi 20:14. U drugom poluvremenu smo očekivali da se Bela Palanka vrati u utakmicu ali nisu mogli. U 50. minutu je bilo 31:23 a zatim na teren istrčavaju mlade nade rukometa u Priboju te gosti utakmicu završavaju sa prihvatljivih 35:32. Kod gostiju je najefikasniji bio Nemanja Milenković sa 9 golova dok je domaći sastav do pobede vodio Marko Ćirković sa 8. Za igrača utakmice proglašen je Mladen Španjević koji je bio sjajan na golu Priboja. Utakmicu u sudili Bojan i Ivan Kolavčić iz Beograda a kontrolor je bio Miroslav Janković iz Zemuna.

08.05.2022. – 19:00 RK Vlasotince – RK Metalac 24:28 (11:10)

Veliki derbi i utakmicu od velikog značaja za obe ekipe su u Vlasotincu odigrali Vlasotince i Metalac iz Kraljeva. Gosti su posle preokreta slavili veliku pobedu i sada se nalaze na 8. mestu sa 17 bodova. Još uvek nisu sigurni ali ova dva boda će sigurno značiti. Tokom celog prvog poluvremena smo gledali egal. Kad god je domaćin stekao prednost, Metalac je uspeo da izjednači rezultat. U 27. minutu je Radivojević povisio na 10:9 a potom i Anđelković za 11:9. Poslednji napad su imali gosti i koriste ga preko Veljovića te se na odmor ide sa 11:10. Ista meta, isto odstojanje. Domaćin je igrao u egalu sve do 48. minuta a zatim je posustao. Pametno to koristi ekipa Aleksandra Radosavljevića i u 51. minutu ima prednost 20:24. Već je bilo jasno da Vlasotinčani ne mogu da se vrate u utakmicu a na kraju je semafor pokazao 24:28. Kod domaćina je najefikasniji bio Marko Džunić sa 5 golova dok je goste do pobede vodio Božidar Leković sa 9 golova. Utakmicu su sudili Redžep Morina i Dejan Pavlović iz Kostolca a kontrolor je bio Miodrag Arsenijević iz Niša.

RK Jastrebac – RK Zlatar (NIJE ODIGRANO)