Retrospektiva 20. kola Prve rukometne lige “Istok” – Žene

0
329

Vranje – Jagodina 2

Rukometašice Vranja su u svojoj hali ugostile sebi sličnu ekipu Jagodine. Rovovska bitka vodila se u Vranju gde su na desetominutni odmor zasluženo domaće otišle sa 13:11. Marko Marković je na desetominutnoj pauzi promenio taktiku i izašao je sa svojim izabranicama željniji pobede. U 40. minutu Jagodinke prave preokret i održavaju odstojanje od Vranjanki sve do kraja meča kada se ponovo „ušunjala“ nervoza među Jagodinkama. Sustigle su domaće ali tačku na ovaj susret stavlja Tamara Marković u 58. minutu. Za igračicu utakmice proglašena je Anđela Ristić koja je pogađala 8 puta gde je bila najefikasnija na utakmici.

Vlasotince – Radan

Vlasotinčanke su posle ubedljivog poraza u Svilajncu doživele još jedan neuspeh. Znatno jača ekipa Radana iz Lebana doputovala je u Vlasotince gde je slavila rezultatom 14:31 (6:13). Od samog početka pokazale su gošće da će ova utakmica biti samo priprema za ono šta ih čeka ovaj vikend protiv Đerdapa. Najefikasnija a pritom i igračica utakmice bila je Natalija Z. Stanković koja je pucala 12 puta u gol domaće ekipe.

Đerdap – Radnički

Rukometašice Đerdapa spremno čekaju ovaj vikend. Pobeda nad ekipom iz Svilajnca ulila je još motivacije među devojkama iz Kladova. Pred svojom publikom slavile su 32:27 (18:12). Na početku osetila se mala sigurnost kod domaće ekipe a onda su posle 10. minuta naglo krenule u ofanzivu gde se na poluvreme odlazi sa osetljivijom razlikom. U 40. minutu Đerdap dolazi do +10 gde je mogao trener domaće ekipe da predahne. Do kraja Radnički preuzima inicijativu i smanjuje gol razliku na -5.

Naisa 2 – Rtanj

Ekipa Naise 2 dočekala je vrlo kvalitetnu ekipu Rtnja iz Boljevca gde su mlade Nišlijke uz dosta muka slavile rezultatom 24:23 (11:12). Povele su domaće rukometašice ali u 18. minutu gošće dolaze do preokreta i održavaju odstojanje da bi se na poluvreme otišlo minimalnom razlikom u korist gostiju. Drugi deo igre izgledao je kao da će Rtanj odneti bodove iz Niša ali naglo su se razbudile Nišlijke i u 53. minutu preko Emilije Ranđelović dolaze do preokreta. Održavale su prednost još 2 minuta izabranice Darka Cvetkovića i na kraju minimalnom prednošću slavile. Najefikasnija na utakmici bila je Jelena Jeremić iz gostujuće ekipe a za igračicu utakmice proglašena je Andrijana Vavan, golmanka Naise.

Žitorađa – Hajduk Veljko

Rukometašice Žitorađe su u svojoj hali dočekale veoma raspoloženu ekipu Hajduk Veljka iz Negotina i na kraju uz dosta muka slavile rezultatom 29:26 (15:12). Na početku izgledalo je kao da će Žitorađa ubedljivo slaviti gde rezultat na semaforu stoji 10:3 u 16. minutu. Naglo su se razbudile gošće i dolaze do 28. minuta na 13:10. Žitorađa je popustila u odbrani i završila sa +3 prvo poluvreme. Tokom celog drugog poluvremena videla se nezivesnost i samo se čekalo koja će ekipa preuzeti odgovornost i rešetati mrežu. Ponovo se neizvesnost uvukla u utakmicu oko 58. minuta kada su domaće imale samo gol prednosti da bi na kraju ipak slavile 29:26. Najefikasnije na utakmici bile su Sanja Stamenković (igrač utakmice) i Jana Stanković sa 9 golova.

Bor RTB 2 – Dubočica

Odličnu utakmicu pružile su igračice Bora protiv ekipe Dubočice iz Leskovca. Velika pobeda 38:9 (21:5) naslutila se još u prvom poluvremenu. U 16. minutu rezultat na semaforu 13:3 ulio je nadu mladim Borankama da mogu da dođu do nove pobede i zasigurno obezbede željenu poziciju. Najefikasnija bila je Sara Radović sa 9 golova a za igračicu utakmice proglašena je golmanka Jovana Pujicić.