Retrospektiva 18. kola Prve rukometne lige “Istok” – Žene

0
290

Vranje – Radnički

U sportskoj hali u Vranju odigrana je vrlo zanimljiva utakmica gde su domaće rukometašice slavile posle velikog preokreta rezultatom 26:24 (11:14). Krenule su Svilajnčanke punim gasom što govori rezultat iz 16. minuta (5:9) da bi se domaće rukometašice malo konsolidovale i završile poluvreme sa -3. U drugom delu igre Vranjanke su izjednačile u 43. minutu a u 45. povele. Od tada gošće nisu mogle da se „regenerišu“ i vrate u kolosek što su pametno iskoristile domaće rukometašice i slavile na svom terenu. Najefikasnija bila je Ivana Anđelković iz domaće ekipe sa 9 pogodaka a za igračicu utakmice proglašena je takođe igračica iz Vranja Melanija Anđelković koja je stvarala velike probleme gostujućoj ekipi. Kod gostiju najefijasnije su bile Mirela Ilić i Marija Pilipović sa po 5 pogodaka.

Snimak cele utakmice: Vranje – Radnički

Vlasotince – Rtanj

Rukometašice Vlasotinca su na svom terenu posle preokreta savladale favorizovanu ekipu Rtnja 26:25 (11:16). Utakmicu su furiozno započele rukometašice iz Boljevca i u 28. minutu imale +4 da bi na poluvreme otišle sa 11:16. U drugi deo ušle su gostujuće rukometašice u istom ritmu ali u 55. minutu Vlasotinčanke su poravnale rezultat (24:24), povele su ponovo gošće, zatim ponovo izjednačenje a onda je Miljana Lepojević donela svom timu velika 2 boda koja ih sada kotiraju na 11. mestu Prve lige „Istok“. Najefikasnija na utakmici bila je rukometašica Vlasotinca, Zorica Ranđelović koja je pogađala 12 puta a za igračicu utakmice proglašena je Milica Miladinović iz gostujuće ekipe sa 11 pogodaka.

Snimak cele utakmice: Vlasotince – Rtanj

Đerdap – Hajduk Veljko

Rukometašice Đerdapa su dočekale ekipu iz Negotina u svojoj hali i slavile rezultatom 26:25 (13:15). Znao je trener Perica Brložanović da njegove devojke ne smeju da naprave “kiks” jer se “kuva” situacija na tabeli. Izgledalo je kao da gošće vode ovu utakmicu što je zabrinulo stratega domaće ekipe. U prvom poluvremenu Đerdap nije stekao nijednom prednost što je publika iskoristila da pokloni više pažnje devojkama u drugom poluvremenu. Do prvog izjednačenja došle su domaće tek u 49. minutu a na samom kraju utakmice Jovana Mitrović brzim golom donosi bodove ekipi koja je prvi kandidat za ulazak u viši rang. Najefikasnija na utakmici bile su Marija Perović (Đerdap) i Neda Rajković (Hajduk Veljko) sa po 9 pogodaka a za igračicu utakmice proglašena je Jelena Balević iz ekipe Hajduk Veljka sa 5 pogodaka.

Snimak cele utakmice: Đerdap – Hajduk Veljko

Žitorađa – Naisa 2

Izabranice Vladimira Atanaskovića pokazale su da i dalje žele mesto koje vodi u rang više. Ovom pobedom nad ekipom Naise 2 36:25 (17:10), Žitorađanke polako bruse formu za one najteže izazove koje iščekuju već sledeće nedelje. Krenula je Naisa ali je ubrzo Žitorađa vratila rezultat na „0“ i započela utakmicu iznova. Držale su se mlade gošće sve do 20. minuta a onda su pokazale domaće rukometašice da će ipak bodovi ostati u Žitorađi gde su na poluvreme otišle sa +7. Drugi deo igre razlika se povećavala gde je u jednom trenutku došla i do +11. Na kraju zaslužena pobeda domaće ekipe. Najefikasnija na utakmici bila je Milena Dinić koja je i proglašena za igračicu utakmice sa 10 golova iz domaće ekipe a kod gostiju Teodora Jevtović je pogađala 7 puta.

Bor RTB 2 – Radan

U Boru je odigrana utakmica koja je bila veoma bitna za obe ekipe. Iako je Radan bio apsolutni favorit rezultat to nije pokazao 14:21 (8:9). Dobro su se držale mlade Boranke i pružale tokom cele utakmice prejak otpor iskusnoj ekipi iz Lebana koja cilja ka vrhu tabele. Boranke su otvorile utakmicu ali ubrzo su vratile rukometašice Radana „brejk“ i povele da bi u jednom trenutku otišle na +2. U drugom delu igre, u 40. minutu ponovo su povele rukometašice Bora ali ubrzo su se konsolidovale gošće i napravile seriju od 5 golova i otišle na 13:18. Privele su gošće polako utakmicu kraju i u Lebane se vratile sa veoma važna 2 boda. Najefikasnija na utakmici bila je Natalija Z. Stanković iz gostujuće ekipe koja je pogađala 11 puta i time proglašena za igračicu utakmice.

Dubočica – Jagodina 2

Mlade rukometašice Jagodine otputovale su u Leskovac gde su odigrale utakmicu protiv znatno slabije ekipe Dubočice. Rezultat 12:38 (4:18) oslikava pravo stanje Dubočice i veliku želju mladih Jagodinki koje su maestralno odigrale ovu utakmicu i ostale „usamljene“ na 5. poziciji Prve rukometne lige „Istok“. Krenule su Jagodinke serijom 4:0 a Dubočica je preko Martine Milošević smanjila prednost Jagodinki da bi ponovo Jagodinke napravile seriju od 8:0 i povisile na 1:12 u 22. minutu. Trener Jagodinki nije dozvolio da Jagodinke posustanu već je tražio ozbiljnu igru što su mlade rukometašice Jagodine ispoštovale do samog kraja i slavile velikom razlikom +26. Najefikasnija a pritom i igračica utakmice bila je Anđela Ristić koja je pogađala mrežu Dubočice čak 10 puta.