Retrospektiva 17. kola Super B lige – Žene

0
270

Železničar – Sloven

Rukometašice Inđijskog Železničara slavile su protiv znatno neiskusnije ekipe Slovena 39:22 (16:8). Na prvi pogled izgledalo je da Železničar neće doći do ovako velike razlike ali rukometašice iz Rume su posustale što su iskoristile domaće igračice i slavile ovako velikom razlikom. Ni u jednom trenutku se pobednik nije dovodio u pitanje jer je epitet favorita zasluženo uzeo domaćin. Najefikasnija na utakmici bila je Kristina Cvijanović sa 9 pogodaka  gde je i proglašena za igračicu utakmice. U ekipi Slovena najefikasnija bila je Jovana Kostić sa 6 pogodaka.

Napredak 12 – Pirot

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Kruševcu gde je slavila gostujuća ekipa rezultatom 23:29 (14:14). Niko nije mogao da pretpostavi da će ovakav ishod biti na kraju. Držale su se Kruševljanke i igrale vrlo ofanzivno da bi nakon pada koncentracije rukometašice sa juga Srbije došle do „X“ i otišle na desetominutni predah. Preokrenule su rezultat u svoju korist i na kraju zasluženo slavile sa +6. Najefikasnija na utakmici bila je Jelena Knežević sa 12 pogodaka a za igračicu utakmice proglašena je igračica Pirota koja je pogađala 2 puta manje Danijela Kričak.

Sloga – Vrbas

U sportskoj hali “Dragutin Tomašević” u Petrovcu na Mlavi odigran je pravi rukometni spektakl. Gošće iz Vrbasa puno su se mučile protiv vrlo nezgodne ekipe Sloge gde su na kraju slavile 23:24 (12:13). Prvo poluvreme obeležila je rezultatska klackalica gde je Vrbas preokrenuo i na poluvreme otišao sa +1. Vrbašanke su se naglo razbudile u drugom delu gde su otišle na +4 i održavale sve do samog kraja kada su se domaće rukometašice “trgle” i došle na samo gol zaostatka. Za igračicu utakmice proglašena je rukmetašica Sloge, Snežana Ležaja a najefikasnija na utakmici bila je Aleksandra Mitić sa 10 golova.

Radnički 1964 – ORK Beograd

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 17. kola super B lige za žene savladale drugoplasiranu ekipu ORK Beograda rezultatom 32:26, poluvreme 14:11 i tako napravile značajan iskorak ka primarno zacrtanom cilju. Važnost utakmice i duela sa odličnom ekipom ORK Beograda kao da je sputao ruke najmlađoj ekipi lige na samom početku susreta. Nisu realizovale Kragujevčanke par početnih napada i dozvolile gošćama da steknu ranu prednost 0:2 (4. min). No, ubrzo uspostavljaju ravnotežu i igrom 5:1 u odbrani dolaze do osetnije prednosti pogotkom Jasmine Kolak u 16. minutu (7:4). Prenule su se gošće i u 24. minut se ulazi minimalnom prednošću domaćih igračica (10:9). Furioznom serijom 4:0, golom najmlađe prvotimke Željane Pojužine, igračice Radničkog ulaze u poslednji minut sa velikih 5 razlike (14:9), no sa dva prilično jeftino primljena gola, u režiji Nevene Kojić, na odmor se odlazi sa, za gošće, podnošljivih 14:11. Početak drugog dela igre protekao je relativno mirno. Radnički u 36. minutu ima ponovo prednost 3 gola (18:15), no ORK Beograd odgovara blic-krigom i na semaforu stoji 18:18 (39. min). Nakon nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, osetilo se da ekipa koja tad napravi prednost može da računa na konačni trijumf. Na radost domaće publike, Kragujevčanke uspevaju da uđu u svoj prepoznatljiv ritam. Razbranila se Amina Hasanović u tim trenucima, a Natalija Mikić prekida golgeterski post i ulazi u ubitačnu seriju, koju Beograđanke nisu mogle da isprate. Radnički je na kraju slavio konačnim rezultatom 32:26. Sve igračice Radničkog su pokazale maksimum želje, znanja i volje kako bi zabeležile veliki trijumf i bukvalno su padale na glavu za svaku loptu, no ipak moramo izdvojiti rolu najiskusnije Jasmine Kolak, koja je nosila svoj tim u trenucima kada nije sve izgledalo kako treba i zasluženo ponela oreol igrača utakmice. Ovom pobedom Radnički se popeo na četvrto mesto na tabeli sa 17 osvojenih bodova. U redovima Radničkog najefikasnije su bile Jasmina Kolak sa 14 i Natalija Mikić sa 5 pogodaka, dok su se kod gošći izdvojile Sara Garović sa 9 i Anđela Gudžić sa 5 postignutih golova.

Topličanin – Pančevo

Rukometašice Pančeva su nastavile da nižu poraze. Ovoga puta u Prokuplju poražene su od ekipe Topličanina 35:28 (14:12). Od samog početka domaća ekipa je stvar držala u svojim rukama i u 20. minutu otišla na +2 gde je ista razlika bila i kada je trebalo da se ode na odmor. U drugom delu, naglo su domaće pojačale ritam i pokazale da su mnogo željnije pobede nego gostujuća ekipa kojoj te večeri ništa nije išlo za rukom. Najefikasnija na utakmici bila je Olja Nikolić sa 13 pogodaka a njena saigračica (Topličanin) Ana Stanković je proglašena za igračicu utakmice sa jednim pogotkom manje.

Požarevac – Kučevo

Rukometašice Požarevca su na svom terenu napravile veliko iznenađenje i pobedile posle preokreta ekipu Kučeva rezultatom 29:28 (13:19). Niko nije mogao da nasluti da će se desiti ovakav scenario, Požarevljanke su jako loše ušle u meč što govori rezultat na poluvremenu. Nakon desetominutne pauze krenule su na sve ili ništa što se i te kako isplatilo. Nakon velikog zaostatka nemir u utakmicu se vratio u 58. minutu kada je Dragana Petković izjednačila rezultat na 28:28. Pobedu je Požarevljankama donela Fatu Goudiabi koja je na samom kraju pogodila gol gostiju. Najefikasnija je bila Danijela Petković koja je pogađala mrežu gostujuće ekipe čak 9 puta i time je proglašena za igračicu utakmice.