Retrospektiva 15. kola Super B lige “Istok – Zapad”

0
394

Zlatar – Topličanin

U još jednom “derbiju” sastale su se ekipe Zlatara iz Nove Varoši i Topličanina iz Prokuplja. Rezultat 28:28 (17:13) posle prvog poluvremena niko nije mogao da pretpostavi. Sjajna ekipa Topličanina posle velikog ponora u prvom delu vraća se i “izvlači” bod na “vrućem” terenu. Stotinak gledalaca pratilo je fenomenalan meč koji je protekao u duhu fer pleja. Rukometaši Zlatara vrlo ofanzivno su startovali a u 21. minutu rezultat je glasio 16:8 da bi 9. minuta kasnije poluvreme bilo završeno sa prednošću od 4 gola. U drugom poluvremenu pojavila se totalno drugačija ekipa Zlatara kojoj ništa za rukom nije išlo što su iskoristili momci iz Prokuplja i na kraju došli do vrlo važnog boda. Najefikasniji na meču bio je Boris Zečević sa 9 golova iz ekipe Zlatara dok je za igrača utakmice proglašen Ljubomir Janićijević iz gostujuće ekipe.

Kuršumlija – Hajduk Veljko

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Kuršumliji gde je doputovala ekipa iz Negotina. Rezultat 35:35 (17:14) i više je nego realan jer se radi o vrlo kvalitetnim ekipama koje se bore za visoke pozicije. Krenuli su domaći jako što pokazuje rezultat na kraju poluvremena. U drugom delu Kuršumlija je u jednom trenutku povela 24:18 ali u 54. minutu Negotinci su došli do rezultata 33:33 i nagovestili da se nisu predali. Povela je Kuršumlija 35:34 ali ali Vladimir Petrović je „izvukao“ bod Negotincima te se sada nalaze na 4. mestu i imaju isto bodova koliko i ekipa Kuršumlije. Najefikasniji na meču bio je Nemanja Milutinović sa čak 15 golova gde je zaslužio titulu najboljeg igrača utakmice. U gostujućem sastavu najefikasniji bio je Miljan Genčić sa 7 golova.

Lokomotiva – Vranje 1957

Veliko iznenađenje u Svilajncu priredila je ekipa koja ne želi da se pomiri sa tim da je sve bliže relegaciji u niži rang takmičenja. U ovom meču sa ekipom koja cilja na prve 5 pozicije „Lokosi“ su slavili rezultatom 24:23 (12:15). U prvom poluvremenu ekipa Vranja je „vodila“ igru što govori rezultat 5:10 u 17. minutu meča. Brzo su se „resetovali“ rukometaši Lokomotive i došli do -3. Drugi deo bio je veoma ujednačen sve do 57. minuta kada je Lokomotiva stigla do izjednačenja a zatim u poslednjem minutu utakmice upisala nova 2 boda. 6 golova upisali su Dragan Jovanović (Lokomotiva) koji je proglašen za igrača utakmice i Nikola Jovanović (Vranje 1957).

Bela Palanka – Priboj

Bela Palanka je u okviru 15. redovnog kola Super B rukometne lige Srbije Istok-Zapad, rutinskom igrom, uspela da na svom terenu savlada, oslabljenog protivnika iz Priboja ubedljivim rezultatom 33:19 (18:9). Izabranicima trenera Vladimira Nikolića je ovo bio i više nego lak zadatak s obzirom da su gosti doputovali u grad na jugu Srbije samo sa jednom postavom, 7 igrača i golman. Od prvog minuta pa do samog kraja pobednik na ovoj utakmici se nije dovodio u pitanje a trener Nikolić je imao prilike da ukaže poverenje svim igračima pa i onima koji su do sada imali manju minutažu od ostalih. U listu strelaca su se upisali svi igrači domaće ekipe osim golmana. Na kraju utakmice za najboljeg pojedinca proglašen je levi bek Dragan Ranđelović iz ekipe Bele Palanke sa postignutih 5 golova. U ekipi Priboja najefikasniji bio je Andrija Cvrkotić sa 6 pogodaka. Nakon ove pobede domaća ekipa je dodatno učvrstila 3. mesto na tabeli i ima 6 boda više od četvrtoplasirane ekipe RK”Hajduk Veljko” iz Negotina.

Žitorađa – Pobednik

Kao što je trener Pavlović i obećao, Pobednik je počeo da igra bolje a igrači su pojačali samopouzdanje i beleže bolji učinak. Ovoga puta to nije bilo dovoljno za iznenađenje na gostovanju Žitorađi ali je dobar pokazatelj puta kojim treba da se ide. Podatak da je Faris Ćurkić postigao 13 golova na jednoj superligaškoj utakmici, i to na gostovanju, deluje nestvarno ali jedan iskusan trener kao što je Stanko Pavlović, zna kako da pojedinačne kvalitete igrača dovede do maksimuma i uklopi ih u kolektiv. Do 19. minuta Pobednik je držao rezultatski priključak za domaćinom ali je prvi deo igre završen sa -6, 19:13 za Žitorađu. U 52. minutu bilo je samo -2, 30:28, što znači da su se prijepoljski rukometaši borili do kraja a da je domaćin uspeo da iskoristi prednost domaćeg terena i trijumfuje sa 34:30. Ono što je do ovog vikenda izgledalo nezamislivo, desilo se u Žitorađi – Pobednik je postigao čak 30 golova na gostovanju. Ovo je jasan znak da je došlo do napretka u igri i poboljšanju fizičke i taktičke spreme. Možda vreme i raspored ne idu na ruku prijepoljskom timu ali momci će se do samog kraja pošteno boriti za grb svog kluba – kažu iz kluba. Pored, već pomenutog, Ćurkića strelci za Pobednik bili su: Babić – 7, Mrdaković – 4 a Hamzić, Hajdarević i Klješčik po 2 gola. U ekipi Žitorađe najefikasniji je bio Dušan Ilić sa 10 pogodaka. Ostali strelci su bili: Nisić – 7, Tašković – 6, Veljković – 5, Ćurčić – 4 i Miloš Ilić – 2. Za igrača utakmice, proglašen je golman Genčić.

Dubočica 54 – Radnički 1964

Sjajna rukometna manifestacija viđena je u subotu u 17:00 u hali „Dubočica“ u Leskovcu gde su snage odmerili glavni konkurenti za ulazak u viši rang. Dubočica je u Kragujevcu osvojila bod ali ovoga puta bila je toliko ubedljiva pred mnogobrojnom publikom gde je u hali svaki napad pozdravljalo preko 2800 gledalaca. Utakmicu su otvorili Kragujevčani ali Dubočica je već u 7. minutu otišla na 4:1. Igrao se egal tokom celog poluvremena gde su se vođstva stalno smenjivala da bi se na desetominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 12:12. U drugom delu igre Dubočica je održavala vođstvo koje je stekla ali nije bilo više od +2 sve do 51. minuta kada su Leskovčani otišli na 25:22. Imali su šansu Kragujevčani da zaprete ali izgledalo je kao da nemaju snage te je ovaj meč pripao domaćoj ekipi koja je „zagazila“ u Superligu. Na kraju rezultat 30:28 u korist leskovačke Dubočice. Najefikasniji na meču bio je Nemanja Vuković koji je tresao mrežu domaćina 13 puta ali za igrača utakmice proglašen je Nikola Matović iz leskovačke ekipe koji je ubeležio 2 manje. Sledeće kolo Radnički 1964 će dočekati nezgodnu ekipu iz Kuršumlije dok će leskovačka ekipa otputovati u Prijepolje gde će odmeriti snage sa Pobednikom.

Derbi lige: Retrospektiva najzanimljivih detalja