Retrospektiva 15. kola Prve rukometne lige “Istok” – Muškarci

0
395

Jagodina – Rtanj

Rukometaši Jagodine su u nedelju od 19:00 časova ugostili osmoplasiranu ekipu Rtnja gde su ubedljivo slavili rezultatom 41:22 (21:11). Sudijski par Janković – Funtunjerović nije imao puno posla gde su Jagodinci apsolutno zasluženo slavili. Nerešiva enigma za goste bio je golman Jagodine Darko Dimitrijević koji je u prvom poluvremenu imao preko 15 odbrana. U drugi deo ušli su Jagodinci mnogo ofanzivnije i došli do brojke 42. 5 pogodaka na ovoj utakmici postigli su Stefan Andrijević, Luka Božanić i Mihajlo Stevović (Jagodina).

Snimak cele utakmice: Jagodina – Rtanj

Vlasotince – Radnički

Rukometaši Vlasotinca ponovo su pretrpeli poraz od Radničkog iz Ćuprije. Mnogo bolja igra Vlasotinčana obeležila je ovaj meč. U Ćupriju u prvom delu Vlasotince nije moglo da nađe svoj ritam gde je zasluženi poraženo. Na ovoj utakmici odigrali su mnogo bolje ali bodovi su ponovo otišli za Ćupriju. Na kraju rezultat 22:23 (11:12). Najefikasniji na utakmici bio je kapiten Vlasotinčana Goran Aleksić koji je pogađao 9 puta a za igrača utakmice proglašen je Nemanja Dimitrijević koji je pogađao 6 puta (Radnički).

Snimak cele utakmice: Vlasotince – Radnički

BSK Heba – Aleksinac

Rukometaši Aleksinca otputovali su u Bujanovac gde su odigrali sjajan meč protiv Hebe. Na kraju rezultat je bio izjednačen 31:31 (14:17). Stefan Tašković je stvarao velike probleme Aleksincu sa 13 pogodaka isto kao i Nemanja Ristić Hebi sa 10 pogodaka. U prvom delu rezultat je bio na strani gostujuće ekipee da bi 15 minuta pred kraj utakmice Aleksinac bio primoran da „juri“ rezultat.

Snimak cele utakmice: BSK Heba – Aleksinac

Pirot – Paraćin

Rukometaši Paraćina nakon pobede nad Hebom uputili su se ka Pirotu gde su odigrali još jedan težak meč. Još jedan „X“ u ovom kolu znači Paraćinu da može da izbori opstanak ako se desi kiks Pirota u narednom periodu. Na kraju 28:28 (16:14). Najviše golova postigao je Dimitrije Cvetković koji je pogađao 11 puta a za igrača utakmice proglašen je Nikola Kostovski takođe iz ekipe Pirota koji je pogađao 4 puta. Najefikasniji kod gostiju bio je Dimitrije Stolić sa 8 pogodaka.

Snimak cele utakmice: Pirot – Paraćin

Jastrebac – Bor

Ekipa iz Blaca napravila je veliko iznenađenje pred svojim navijačima pobedivši ekipu Bora 29:27 (15:14). Od samog početka Jastrebac je pokazao da je i dalje jako kvalitetna ekipa i u 25. minutu došao na +5 da bi poluvreme završio sa +1. U drugom delu nastavili su u svom tempu gde je Bor mogao samo da se vrati kući bez bodova. Najefikasniji bio je Miloš Knežević sa 12 golova a za igrača utakmice proglašen je njegov saigrač, golman Jastrepca Miloš Popović. U gostujućoj ekipi najviše golova postigao je kapiten ekipe Dušan Mitrović (9).

Snimak cele utakmice: Jastrebac – Bor