Radnički iz Kragujevca prelako sa komšijama iz Lapova!

0
314

Rukometaši Radničkog 1964 su lakše nego što se očekivalo, u okviru 9. kola Super B lige savladali ekipu Lokomotive na gostujućem terenu rezultatom 34:22, poluvreme 16:11.

Početak utakmice je protekao kao i što se očekivalo, tvrdo i agresivno u odbrani gde se domaćin bolje snašao i golom Zlatkovića došao do prve prednosti (4:2, 11. min). Radnički uspostavlja ravnotežu i naredni period protiče u rezultatskoj klackalici sve do 20. minuta i rezultata 9:9, a od tog trenutka na terenu je postojao samo gostujući tim. Nakon direktnog crvenog kartona u 26. minutu Jovanovića zbog grubog faula, Kragujevčani podižu ritam igre i na odmor odlaze vođstvom 16:11.

Probali su domaći igrači početkom drugog dela da smanje prednost Radničkog, ali je sve ostalo na pokušaju. Igrači Radničkog su zagospodarili na parketu hale u Svilajncu i u 43. minutu golom Janićijevića na semaforu je dvocifrena prednost (15:25). Stručni štab Radničkog je dao šansu svim igračima koji su je obilato iskoristili. Prednost gostiju na mahove je iznosila i 13 golova prednosti, pa krajnji rezultat 22:34 i nije prevelik.

I posle 9. kola ekipa Radničkog je zadržala prvo mesto na tabeli sa 2 boda prednosti nad najbližim pratiocima.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Ivan Zlatković sa 8 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bio Stefan Stanojev sa 7,a u stopu su ga pratili Vladimir Dobrosavljević, Mihajlo Knežević i Bojan Tomić sa po 6 postignutih golova.

Utakmicu 10. kola, poslednju u jesenjem delu pred svojom publikom, Radnički će odigrati u petak 30. novembra protiv ekipe Vranja 1957.