PSŽ ponovo slavio protiv GOG-a!

0
139

Rukometaši PSŽ-a na gostovanju kod GOG-a su uspeli da trijumfuju rezultatom 40:35, u meču 8. kola Lige šampiona. Francuski tim je i u prethodnom kolu slavio sigurnu pobedu protiv GOG-a gotovo identičnim rezultatom 41:36.

U prvom poluvremenu igralo se gotovo bez odbrane i postignut je ukupno 41 gol. Gost iz Pariza je dobro počeo i posle 2:2 serijom 2:0 odlepio se na 4:2 i do kraja prvog poluvremena bio u vođstvu. U nekoliko navrata GOG je uspevao da izjednači ali do kraja prvog dela nije imao snage da preokrene rezultat u svoju korist.

Posle 7:7, PSŽ je postigao tri uzastopna gola za vođstvo od 10:7 (15. min). Usledio je period u kome su obe ekipe ušle raspucano i „sveci” su sigurno koračali ka novom trijumfu. PSŽ je počeo da stvara prednost i u poslednjih deset minuta prvog poluvremena vodi sa četiri do pet golova. Posle 30 minuta igre rezultat je bio 22:19 u korist gostiju.

GOG je uhvatio ritam u nastavku, približio se (24:23) i to je bio poslednji trenutak kada je domaćin pokušao da ugrozi vođstvo PSŽ-a. Gosti iz Francuske, predvođeni Prandijem i Šipšakom, u završni period ušli su sa 30:25, a već je tu prekinuta nada domaćinu u eventualni preokret. Do kraja nije bilo promene, ekipa PSŽ-a je diktirala tempo i osvojila bodove.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Kamil Šipšak sa deset i Danis Krištopans sa sedam golova. Morten Olsen je imao odličnu partiju kod GOG-a sa 12 golova iz 16 pokušaja.

Raul Gonzales:

• Oni su odigrali dobru utakmicu, ali i mi smo odigrali mnogo bolje. Igrali smo bolje nego u Parizu i imali smo bolju kontrolu.