Prva liga “Zapad” – Župa 54 porazila Zlatar u derbiju kola!

0
359

Vrlo zanimljivu utakmicu 5. kola Prve lige “Zapad” gledali smo u Aleksandrovcu gde je Župa 54 dočekala prvoplasiranu ekipu Zlatara iz Nove Varoši i nanela im je prvi poraz ove sezone. Semafor je nakon 60 minuta pokazao 29:25 (14:11).

Zlatar je u Aleksandrovac otputovao kao blagi favorit, ali znajući okršaje ovih ekipa tu jednostavno nema favorita. Župa je nešto lošije otvorila prvo poluvreme gde gosti vode 7:10. Do 26. minuta Župa igra u svom ritmu i odlazi na 12:10 a zatim se na odmor ide sa 14:11.

U drugom poluvremenu su igrači Nenada Markovića nastavili da rešetaju gol Zlatara i u 38. minutu je već bilo jasno kako će se dalje razvijati stvati (18:11). Zlatar je pokušao da se vrati u utakmicu ali jednostavno domaćin je bio suviše raspoložen da bi dozvolio bilo kakvo iznenađenje. Na kraju zaslužena pobeda 29:25.

RK ŽUPA 54 – RK ZLATAR 29:25 (14:11)

Petković 2, Mihajlović 4, Cvetković 4, Jozić 3, Pribaković 7, Pajić 4, Ćalić 3, Mladžić 2.

Kurtić 7, Bujišić 7, Bojanović 5, Zečević 1, Veljković 2, Lojaničić 1, Rajić 2.