Prva liga “Zapad” (M) – Zlatar slavio protiv Mokre Gore i izborio povratak u Super B ligu!

0
646

Rukometaši Zlatara iz Nove Varoši su prvaci Prve lige „Zapad“. U poslednjem kolu su igrači Vladimira Đenića porazili ekipu Mokre Gore iz Zubinog Potoka sa 30:28 (14:14). Ulazak u Super B ligu je ispratilo svega 40ak gledalaca u hali u Novom Pazaru.

Dobro su gosti sa Kosova i Metohije otvorili utakmicu i poveli sa 0:2. Ubrzo je domaćin pojačao ritam i poveo sa 3:2 a zatim u nastavku gledamo egal. Gosi su u 25. minutu poveli i sa +4 a zatim sledi nalet domaćina i na odmor se ide sa 14:14.

U drugom poluvremenu smo ujednačenu borbu gledali sve do 51. minuta a zatim sa 25:24 domaćin odlazi na 29:24 i rešava pitanje pobednika. Na kraju je bilo 30:28.

RK ZLATAR – RK MOKRA GORA 30:28 (14:14)

Bujišić 2, Zečević 3, Bojanović 13, Džekulić 1, Rakonjac 4, Veljković 7.

Stefanović 7, Trifunović 1, Aleksić L. 1, Milić 2, Baščarević 1, Kasalović 3, Kostić 1, Milovanović 1, Aleksić N. 6, Simović 5.