Prva liga “Zapad” (M) – Valjevski Metalac slavio u Topoli!

0
216

Rukometaši ORK Metalca su uspešno prebrodili gostovanje u Topoli protiv domaćeg Karađorđa izvojevavši novi trijumf 39:32 (21:19) u utakmici 16. kola Prve lige “Zapad”.

Fizički bolje pripremljeniji, brži i mlađi sastav Valjevaca je zasluženo stigao do trinaeste prvenstvene pobede slomivši otpor Karađorđa u drugih 30 minuta kada su Milinković, Kosta Nedeljković, Mandić, Marko Ćaćić i ostali odigrali zrelo i efikasno u napadu. Domaćin je do 7. minuta odolevao i vodio sa golom prednosti ali je Metalac zahvaljujući brzim kontrama Koste Nedeljkovića i Nedića i preciznim udarcima Milinkovića i Mandića u 24. minutu poveo 17:12 a minut docnije na semaforu je stajalo 18:13. Predvođen Nenadom Nedeljkovićem, Karađorđe uspeva da pred odlazak na odmor smanji razliku na samo dva gola zaostatka.

ORK Metalac je do pobedničke serije došao od 43. do 46. minuta kada je pogocima Dejana Milinkovića (3) i Marka Ćaćića (1) od 28:26 stigao do 31:26 udarivši temelj trijumfu. Valjevci su do kraja meča bez problema sačuvali prednost i na kraju su upisali novu pobedu.

Sala OŠ “Karađorđe” u Topoli. Gledalaca 45. Sudije Stefan Zvijerac i Stefan Stamenković (oba iz Jagodine). Isključenja Karađorđe 7, ORK Metalac 9. Sedmerci Karađorđe 3(3), ORK Metalac 5(5).

KARAĐORĐE: Karić 4, Popović 4, Kostić 3, Nenad Nedeljković 11, Blagojević 7, Antić 3.

ORK METALAC: Zarin 1, Milinković 10, Mandić 6, Kosta Nedeljković 8, Milovanović 2, Trikić 3, Marko Ćaćić 6, Nedić 3.