Prva liga “Zapad” (M) – Jagodina savladala Župu 54!

0
233

Jagodina je napravila senzaciju i slavila protiv Župe 54 u okviru 23. kola rezultatom 42:37 (22:17) i tako sigurno izborila opstanak u Prvoligaškom društvu.

Iako je Župa 54 u Jagodinu stigla u „okrnjenom“ sastavu, očekivalo se da na iskustvo dobiju golobrade mladiće Veselina Jelića. Ipak, ona Jagodina iz prvog dela prvenstva je prošlost i sada je domaćin izgledao mnogo bolje i uigranije. Tokom celog prvog poluvremena igralo se u ritmu gol za gol a prednost se selila sa jedne na drugu stranu. Prvi put Jagodina veću prednost stiče u 24. minutu kada je bilo 19:16 a zatim se na odmor ide sa 22:17.

Do 40. minuta sve je bilo u znaku domaćina koji je poveo i sa +7 (27:20). Bilo je jasno da Župa nema snage za povratak i oba trenera su na teren poslala i mlađe snage. U poslednjih 10ak minuta su se gosti konsolidovali i vratili se u utakmicu da bi na kraju bili poraženi sa 42:37.

RK JAGODINA – RK ŽUPA 54 42:37 (22:17)

Jovanović N. 6, Milenković 5, Tasić 1, Matić 11, Popović 1, Canić 1, Aleksić 4, Radosavljević 9, Hadžić 4.

Aleksić 5, Pajić 4, Jozić 7, Pribaković 5, Ćosić 12, Ćalić 3, Milošević 1.