Prva liga “Istok” (M) – Mladi Leskovčani iznenadili Zaječar 1949!

0
545

U Leskovcu, u hali “Partizan” je odigrana vrlo zanimljiva utakmica gde je drugi tim Dubočice 54 dočekao glavnog konkurenta za ulazak u viši rang to jest Super B ligu. Igrači Bratislava Mikića su slavili veliku pobedu 28:27 (14:12).

Utakmicu su otvorili gosti a zatim ubrzo mladići iz Leskovca pojačavaju ritam i u 10. minutu vode 7:2. Pametno su održavali tu prednost da bi se iskusniji gosti razbudili i na odmor otišli sa zaostatkom od 2 gola.

U drugom poluvremenu iskustvo gostiju dolazi do izražaja te četa Darka Milosavljevića vodi sa 18:24 gde su mnogi pomislili da je svemu kraj. U 49. minutu je bilo 19:25 a zatim u 56. minutu neverovatnom serijom domaćin dolazi do 26:25 i na kraju slavi pobedu 28:27.

RK DUBOČICA 54 -2 – RK ZAJEČAR 1949 28:27 (14:12)

Trako 3, Trajković 13, Cvetković 1, Denić 1, Stojanović 2, Mitrović 8.

Popović 7, Ilić 6, Pavlović 1, Marinković 3, Sandulović 2, Mijović 8.