Premijer liga BiH (M) – Hercegovina iznenadila Gračanicu, Borac se mučio protiv Krivaje!

0
214

U prvom kolu nastavka BH Telekom Premijer lige BiH za rukometaše jesenji šampion Gračanica je poražena na gostovanju od Hercegovine u Nevesinju sa 31:34. Na poluvremenu su domaći imali četiri gola prednosti (19:15), a u nastavku meča su uspeli da sačuvaju prednost i da upišu dva vrlo vredna boda. Srednji bek Amer Šahinović je predvodio domaće sa 11 pogodaka, a Nikola Andrić je dodao šest. Kod Gračanice je najraspoloženiji bio Omer Mehmedović sa 12 pogodaka.

U vrlo zanimljivoj utakmici Borac je kao gost slavio na nezgodnom gostovanju u Zavidovićima, gde je pobedio Krivaju sa 29:28. Dvadesetak minuta do kraja Krivaja je vodila sa 21:18, ali se gosti nisu predali, nego su serijom od 7:4 došli do izjednačenja na 25:25. U poslednja dva minuta ušlo se pri rezultatu 28:28, a nakon po nekoliko promašaja s obe strane, bolje se snašao Borac, koji golom Vladislava Zalevskog nekoliko sekundi pre kraja dolazi do pobede. Banjalučane su predvodili Nedim Hadžić i Andrej Klimavec sa po sedam pogodaka, a kod Krivaje je najefikasniji bio Elmas Avdić s istim brojem golova.

Rukometaši Konjuha su kao domaćini pobedili ekipu Goražda rezultatom 16:13. Živiničane su do pobede vodili Evgenij Buinenko i Boris Bosić sa po osam pogodaka, a Almir Osmanhodžić je dodao sedam. Emsad Pušilo je bio najefikasniji kod Goražda sa 12 pogodaka.

Rezultati 14. kola BH Telekom Premijer lige BiH: Krivaja – Borac 28:29, Hercegovina – Gračanica 34:31, Maglaj – Izviđač 30:40, Konjuh – Goražde 35:31. Odgođeno: Vogošća – Čapljina, Sloboda – Sloga. Slobodna ekipa: Leotar.

Tabela: Izviđač 22 boda, Gračanica 21, Borac 19, Vogošća 15, Krivaja 14, Konjuh 13, Sloboda 12, Leotar 12, Sloga 11, Maglaj 10, Hercegovina 8, Goražde 7, Čapljina 0.