Podravka Vegeta lako sa Umažankama!

0
338

Rukometašice Podravka Vegete su u 18. kolu 1.HRL za žene upisale visoku pobedu na domaćem terenu protiv ŽRK Umaga 40:18, poluvreme 19:9

Dobru igru pokazale su Koprivničanke na domaćem terenu od prvog minuta, a svoju minutažu danas su dobile sve igračice iz sastava. Lepe akcije, brze kontre i polukontre bile su veliki problem gostujućoj ekipi koja je pronalazila vrlo malo rešenja u napadu. Domaća ekipa je pretežno vukla preko brzih krila koja su postigla čak 16 pogodaka, a najviše je poentirala Korina Karlovčan. Velik doprinos imale su i bekovske igračice počevši od asistencija do realizacije pa se može reći da su se gotovo sve igračice upisale u listu strelaca. Rutinski upisana pobeda gde je već u 6. minutu bilo +6 za Podravku, a razlika se do kraja poluvremena povećala do lepih +10.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je i dalje dominirala, a do sredine razlika se penjala do +15 do kraja utakmice kada je semafor odsvirao visokih 40:18 za Podravka Vegetu. Pobede su svakoj ekipi od velikog značenja pa tako i Podravki, a verujemo da će i ova biti velika motivacija uoči nedeljnog meča u Koprivnici kada će uz podršku domaće publike, Podravka imati priliku da osigura polufinale EHF Kupa.

Vredi dodati kako je u poluvremenu član NO RK Podravke s.d.d. dr. Dražen Sačer u ime kluba cveće povodom rođendana uručio mladoj igračici Patriciji Firšt koja povremeno nastupa i trenira s prvom ekipom uz naravno najlepše želje za njen rođendan.

RK Podravka Vegeta 40(19)

ŽRK Umag 18(9)

Gimnazija Fran Galović Koprivnica. Gledaoci: 300. Sudije: Luka Šipoš (Trnovec Bartolovečki) i Marko Zeko (Šenkovec). Delegat: Zdravko Golub (Čakovec).

Sastav RK Podravka Vegeta: Risović 5, Ećimović 5, Tucaković 3; Zadravec 5, Turk 4, Holešova, Karlovčan 7, Jandrašić 1, Milošević 5, Džono 1, Milosavljević 4, Ikhneva 3, Franušić 3, Chigirinova 2, Debelić 3, Yezhykava 2

Trener: Zlatko Saračević

Sastav ŽRK Umag: Zubak 2, Blašković 10; Selar, Imamović, Ljubić 4, Miočinović 7, Jajčević 4, Pratljačić 1, Bunić 1, Kernjus 1, Pavković, Bunić, Brkljača

Trener: Jakša Boglić

Isključenja: Podravka Vegeta 4min. (Turk, Franušić)/ŽRK Umag 6 min. (Ljubić 2+2, Kernjus)

Sedmerci: Podravka Vegeta / ŽRK Umag 3(5)