Partizan odneo bodove iz Kikinde!

0
412

Rukometaši Kikinde Grindex i Partizana su u 11. kolu odmerili snage u hali „Jezero“ a bolja je bila ekipa iz prestonice rezultatom 23:30 (8:15).

Igrači Gorana Kurteša su imali težak zadatak. Očekivalo se da pariraju našpanovanom Partizanu ali to je trajalo svega 10 minuta. Već u 12. minutu gosti pojačavaju ritam i imaju +4 (3:7). Morao je trener domaćih da zove tajm – aut kako bi smirio svoje igrače ali to nije urodilo plodom. Gosti su samo pojačali ritam i u 18. minutu ulaze u seriju golova gde u 22. minutu semafor pokazuje 4:11. Već je bilo jasno da Partizan neće ispustiti tu prednost te se na odmor ide sa solidnom prednošću 8:15.

U drugom poluvremenu se igra gol za gol do 40. minuta (16:22) a zatim ponovo crno – beli prave seriju golova i u 50. minutu je 16:28 gde se čekalo da se vidi kako će utakmica da se završi. Domaćin je dobro zaigrao ali je bilo kasno. Uspeli su Kikinđani da smanje zaostatak a na kraju semafor pokazuje -7 (23:30).

Kod domaćina je Dušan Ilijin postigao 5 golova dok je crno – bele do pobede vodio Stefan Petrić sa 8 golova. Gaćinović, Miškov i Đukić su imali ukupno 12 odbrana dok je na drugoj strani Trnavac skupio sam 17 iz 37 šuteva.