PAKET 24 Premijer liga – Zagreb slavio protiv Sesveta!

0
212

Nakon što su pre nekoliko dana poraženi od  Kila na otvaranju  EHF Lige šampiona, rukometaši Zagreba vratili su se na pobednički kolosek.

U utakmici 2. kola Paket24 Premijer lige prvenstva Hrvatske, hrvatski prvaci nadigrali su ekipu Sesveta.

Nakon 60 minuta vrlo zanimljivog meča u Kutiji šibica najbolji hrvatski rukometaši su slavili pobedu rezultatom 36:30 (18:11).

U odnosu na evropski okršaj s nemačkim sastavom trener Slavko Goluža napravio je jednu izmenu pa se tako u sastavu našao poljski kružni napadač Patrik Valčak umesto levog beka Edina Klisa. Uprkos tome što je s druge strane stajao izuzetno kvalitetan protivnik trener Goluža gledao je da minutažu rasporedi ravnomerno i da pruži priliku svim svojim igračima koji su se našli u zapisniku. I tako se odličnim partijama istaknuo tandem desnih bekova. Naime, Kuni Morales postigao je šest, a Luka Lovre Klarica pet golova. Veterani Ivan Čupić i Timur Dibirov postigli su pet, odnosno četiri gola. Matej Mandić skupio je devet, a Aljaž Panjtar dve odbrane. Kod Sesveta standardno dobar kapiten Ivan Dumenčić sa sedam golova, dok je pet pogodaka postigao Jelovčić.

RK Zagreb – RK Sesvete 36:30 (18:11)

Kutija šibica: 300 gledalaca

Sudije: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek)

RK Zagreb: Panjtar 2 odbrane, Mandić 9 odbrana; Kos 4, Ćavar, Walczak 3, Faljić 1, Klarica 5, Gojun, Srna, Sirotić 3, Čupić 5, Dibirov 4, Kavčić 2, Glavaš 2, Morales 6, Suholežnik 1

Trener: Slavko Goluža

RK Sesvete: Perić 2 odbrane, Prpić 3 odbrane, Sunajko; Hršak 1, Jelovčić 5, Dumenčić 7, Tomić 4, Turčić 2, Raužan 4, Gavrić 3, Godec 1, Štrković 1, Finek 1, Ćuk 1, Lasan, Topić

Trener: Silvio Ivandija