PAKET 24 Premijer liga – Varaždin 1930 i Bjelin Spačva odigrali nerešeno!

0
131

U jedinoj utakmici 5. kola Paket24 Premijer lige – “Lige za prvaka” igranoj u subotu, rukometaši Varaždina 1930 i Bjelin Spačve podelili su bodove rezultatom 29:29. Tako su Varaždinci stigli do prvog boda u “Ligi za prvaka”, a Vinkovčani za bod pobegli Poreču.

Vrlo zanimljiv i nezvestan bio je meč u Varaždinu. Gosti su bolje ušli. Već u 10. minutu imali su plus četiri (2:6). Sredinom prvog dela domaćin je bio na minus pet i pomalo zabrinut razvojem situacije na trenu. Onda kao da su dostigli pravu radnu temperaturu, u samo pet minuta napravili su seriju od 6:1 i stigli do izjednačenja 10:10. Pet minuta pre kraja, imali su plus dva (13:11), ali nisu to uspeli da sačuvaju do kraja. Čak su na odmor otišli s minus jedan (14:15), jer su Vinkovčani pogodili tri za redom.

Bio je to znak da nas puno uzbuđenja čeka i u nastavku. I zaista, tako je i bilo. Vinkovački sastav zadržao je svoju prednost još osam minuta. Onda sledi novo izjednačenje (18:18) pa dominacija domaćina. Šest minuta pre kraja Varaždinci su pobegli na plus četiri i malo ko bi rekao da im pobeda može izmaknuti. Zatim su kao i na kraju prvog dela opet zakazali, primili tri gola za redom u poslednja četiri minuta pa je utakmica završena sa 29:29. Taj rezultat postignut je minut i po pre kraja. Obe ekipe su nakon toga imale priliku za pobedu, ali nisu iskoristili svoje napade pa je podela bodova nekako najpravedniji ishod.

VARAŽDIN 1930 – BJELIN SPAČVA VINKOVCI 29:29 (14:15)

Trojko 3, Budinski 4, Novak 8, Marčec 3, Borovec 1, Vrbanec 1, Bajer 1, Šestak 7, Petrović 1, Šutalo (3/16 odbrane), Varšić (6/22 odbrana).

Zovak 2, Maroš 3, Greganić 3, Nađ 1, Božičević 3, Matanović 5, Lasić 1, Mažurana 5, Kuže 6, Kolar (11/39 odbrana), Stojanović (1/2 odbrana).