PAKET 24 Premijer liga – Sesvete odnele bodove iz Poreča!

0
137

U prvoj utakmici 5. kola Paket24 Premijer lige – “Lige za prvaka”, Sesvete su u gostima pobedile Poreč 27:30 i tako nastavile svoju borbu za vodećim dvojcem Zagrebom i Nexeom. Poreč je ostao na jednoj pobedi u pet utakmica “Lige za prvaka”.

Kao što se moglo i očekivati, utakmica Poreča i Sesveta bila je neizvesna do samoga kraja. U prvom delu gosti su imali samo dva vođstva i to početna dva; 0:1 i 1:2. Sve ostalo bilo je u znaku domaćina. Doduše, bila je to razlika od jednog do tri gola, što ekipe tog kvaliteta mogu brzo i lako nadoknaditi. Uglavnom od rezultata 10:7, do kraja igralo se gol za gol, s tim da je završni udarac bio gostiju pa je na poluvremenu bilo minus dva za goste  (16:14).

Još u kratkom vremenu drugog poluvremena, Poreč je držao vođstvo. Tada su Sesvećani napravili niz od četiri gola za redom i preuzeli kontrolu nad rezultatom. U 38. minutu, poveli su 17:18. Domaćin je odgovorio s tri gola za redom i sve vratio na svoju stranu (20:18). Od tog trenutka do kraja, do izražaja je došla i bolja odbrana gostiju s Filipom Perićem na čelu, koji je povezao nekoliko odbrana u nizu pa do izuzetno dobrih napadačkih rešenja za koje domaćin nije imao rešenja. U poslenjih 10 minuta gosti su napravili niz od 3:6 i na kraju zasluženo slavili 27:30.

POREČ – SESVETE 27:30 (16:14)

Krajcar 5, Car 3, Krupić 2, Malinarič 3, Rađaković 7, Ivanković 5, Ljubić 2, Vladić (15/45 odbrana).

Hršak 7, Jelovičić 4, Dumenčić 5, Turčić 5, Gavrić 5, Godec 3, Topić 1, Perić (7/25 odbrana), Prpić (2/9 odbrane).