PAKET 24 Premijer liga – Poreč i Nexe odigrali nerešeno, Zagreb dominantan protiv Varaždina!

0
139

U dve utakmice 8. kola Paket24 Premijer lige – “Lige za prvaka”, Poreč je šokirao Nexe i osvojio bod u Našicama. Zagreb se prošetao Varaždinom i nastavio veliki niz bez poraza ove sezone.

Sastav iz Našica odlično je ušao u utakmicu protiv Poreča. Nakon nešto više od 8 minuta vodili su 7:2 i u potpunosti kontrolisali tok stvari na terenu. Onda su stali. U sledećih osam minuta postigli su samo jedan, a primili četiri gola i Poreč se primakao na minus dva (8:6). Do kraja prvog dela uspeli su domaći da drže kontrolu nad utakmicom i na odmor odu s tri razlike (13:10). Kada su u 34. minutu Našičani poveli s pet golova prednosti, činilo se da ne bi trebali da imaju problema da stignu do još jedne pobede. Onda su ponovo prikočili, upali u “crnu rupu“ i Poreč je nanizao pet golova za redom. U 39. minutu gosti su tako stigli do izjednačenja 16:16. I tog trenutka kao da su dobili dodatnu snagu i samopouzdanje, leteli su terenom, postizali golove pod pritiskom oduzimanja lopte i na isteku treće četvrtine poveli 20:21. I ne samo to, devet minuta pre kraja došli su do dva razlike (22:24). Nexe se nije predalo. Uspelo je ne samo da izjednači, nego i da povede sa 27:26. Imali su nakon izjednačenja Poreča još jedno vođstvo 28:27. Ni to nisu uspeli da sačuvaju. Gosti su 30ak sekundi pre isteka vremena došli do izjednačenja 28:28, i izdržali zadnji napad gde je Luka Moslavac pogodio stativu pa je ostalo 28:28. Mogao bi to biti jako skup gubitak boda za ekipu koju je nedavno preuzeo Veselin Vujović.

Paket24 Premijer liga – “Liga za prvaka”, 8. kolo

RK NEXE – RK Poreč 28:28 (13:10)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Sudije: Nikola Knežević, Dalibor Tunuković (Vrpolje)

Delegat: Igor Barle (Zagreb)

RK NEXE: Kuzmanović (8 odbrana), Račić, Bakić 1, Marguč, Car (1 odbrana), M. Moslavac, Jotić 2, Velkavrh, Gadža 4, Štrlek 4, L. Moslavac 6, Tomić 1, Cenić 1, Cohen 2, Melić 6, Pribetić 1

Trener: Veselin Vujović

RK Poreč: Muranović, Mataija, Krajcar 7, Rušnjak  1, Car, Boka, Vladić (7 odbrana/1 sedmerac), Krupić 3, Malinarich 3, Andrić, Rađaković, Ćopić (2 obrane), Ivanković 3, Bajan 8, Jelić, Ljubić 3

Trener: Ilija Lovrinović

Zagreb je bez većih problema pobedio Varaždin 1930 u gostima, iako je formalno bio domaćin i ostao usamljen na vrhu tabele. Gosti su vodili od početka do kraja. Uglavnom su pogađali u serijama od dva ili tri gola, najduža u prvom delu bila je pet golova u nizu i na odmor su odneli velikih 11 razlike (24:13). Samo malo slabiji ritam imali su Zagrepčani u drugom delu. Trener Andrija Nikolić rotirao je celu ekipu. Između ostalih tako je priliku dobio i junior Jakov Celegin koji je s prvim sastavom bio na pripremama još letos na Vlašiću. I postigao je čak tri gola iz tri pokušaja. Završilo se sa uverljivih 44:25, odnosno nastavkom stopostotnog niza Zagreba ove sezone u Premijerki.

RK Zagreb – GRK Varaždin 1930 44:25 (24:13)

Arena Varaždin: 300 gledalaca

Sudije: Domagoj Jukić (Osijek) i Davor Milaković (Osijek)

Delegat: Zdravko Golub (Čakovec)

RK Zagreb: Grbavac 6 odbrana, Mandić 10 odbrana; Kos, Walczak 2, Faljić 3, Srna 3, Klis 1, Molc, Horvat 4, Celegin 3, Čupić 3, Dibirov 8, Franković 4, Kavčič 3, Glavaš 9, Suholežnik 1

Trener: Andrija Nikolić

GRK Varaždin 1930: Šutalo, Varšić 5 odbrana; Pešut, Trojko 2, Budinski 1, Novak 4, Marčec 3, Brlek, Borovec, Vrbanec 3, Bajer 3, Vojnović, Šestak 6, Puček 1, Tači 1, Petrović 1

Trener: Emerson Žnidarić