PAKET 24 Premijer liga – Nexe slavilo u slavonskom derbiju protiv Spačve!

0
187

U slavonskom obračunu, Nexe je ostvarilo novu, ukupno 14. pobedu u 14 nastupa.

Nakon početnog vođstva gostiju Bjelin Spačve (0:1, 1:2, 2:3, 3:4) sve dolazi na svoje mesto u 8. minutu kada Našičani povezuju četiri gola za redom i odlaze na 7:4. Nakon toga stiže još jedan duži niz od šest golova za redom i nakon prve četvrtine već je 13:6. Na odmoru su rukometaši Branka Tamšea imali šest golova razlike 23:17.

Ništa se nije promenilo u drugom delu gde smo videli pravu goleadu. Taj deo utakmice završen je rezultatom 23:22. Na kraju su svi bili srećni, Nexe jer je zadržalo stopostotni učinak, Vinkovčani jer su se predstavili u odličnom izdanju i jedini dali Nexeu više od 35 golova ove sezone u Paket24 Premijer ligi.

Paket24 Premijer liga – Liga B, 14. kolo

RK NEXE – RK Bjelin Spačva 46:39 (23:17)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Sudije: Filip Skendrović, Dominik Trčak (Samobor)

Delegat: Boris Čačić (Vir)

RK NEXE: Kuzmanović (7 odbrana), Račić 1, Bakić 9, Hromin 1, Vejin 3, Marguč 4, Car (4 odbrane/1 sedemrac), Sršen 2, Manci Mičević 1, Velkavrh 1, Bezjak 2, Štrlek 9, Moslavac 3, Tomić 1, Cenić 6, Pribetić 3

Trener: Branko Tamše

RK Bjelin Spačva: Jurić, Maroš 6, Nađ 1, Žulj 3, Božičević 1, Vidović, Matanović, Lasić 2, Mažurana 9, Pekić 1, Kuže 7, Mandić 7, Jakirčević 1, Hideg 1, Stojanović (6 odbrana/1 sedmerac)

Trener: Josip Mečić

Sedmerci: NEXE: 4/6; Bjelin Spačva 4/5

Isključenja: NEXE: 8 minuta (Sršen 2′, Manci Mičević 2′, Velkavrh 2′, Bezjak 2′); Bjelin Spačva: 10 minuta (Nađ 2′,2′,2′,Pekić 2′, Kuže 2′)

Crveni kartoni: Marko Nađ (3 isključenja)