PAKET 24 Premijer liga – Nexe porazilo Ribola Kaštelu!

0
179

U prvom meču 13. kola Paket24 Premijer lige – Liga B, Nexe je u gostima savladalo Ribola Kaštelu rezultatom 24:35 i tako nastavilo niz bez poraza ove sezone u domaćem takmičenju. Domaćin je pretrpeo 12. poraz u nizu i nalazi se na začelju tabele.

Iako su imali dug i naporan put do Portugala, rukometaši Nexea od starta su domaćinu dali do znanja da nema šta da traže. Vodili su 0:3, pa je u 5. minutu bilo 1:5. Do sredine prvog dela njihova prednost je bila +5 (5:10). Nakon toga, domaćin je uhvatio priključak. U jednom trenutku su gubili 12:13, ali do kraja prvog poluvremena nisu mogli da izdrže. Na poluvremenu Nexe je imalo 13:18.

Nastavilo se još 15-ak minuta, trajala je takva neizvesnost, iako je Nexe konstantno imalo prednost od tri-četiri gola, a onda je usledila munjevita serija od šest uzastopnih golova gostiju, a 12 minuta pre kraja bilo je +10 (20:30). Naravno, to nije moglo da se dostigne protiv ekipe kao što je Nexe, a domaćinu je preostalo samo da izvuče što podnošljiviji poraz. Završeno je sa 25:34.

RK Ribola Kaštela – RK NEXE 25:34 (13:18)

SD Sokolana, Kaštel Sućurac

Sudije: Dražen Anušić (Klis), Dubravko Vukovac ( Solin)

Delegat: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica)

RK Ribola Kaštela: Čavka (1 odbrana), Filipović, Josipović, Petrović 1, Čorić 1, Milković 2, Vukman 4, Vujičević 4, Galić, Baričević, Božić (14 odbrana), Kozina 3, Grigić. Čajić 3, Bešker 6, Vukman 1

Trener: Davor Bujas

RK NEXE: Kuzmanović, Račić 3, Bakić 5, Vejin, Marguč 3, Sršen 3, Radovanović (13 odbrana/1 sedmerac), M. Moslavac, Manci Mičević 1, Velkavrh 5, Bezjak, Štrlek 5, L. Moslavac 2, Javorček, Melić 3, Pribetić 4

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: Ribola Kaštela: 2/3, NEXE: 0/0

Isključenja: Ribola Kaštela: 12 minuta (Filipović 2′, Kozina 2′, Bešker 2′,2′,2′, Vukman 2′); NEXE: 6 minuta (Manci Mičević 2′, Velkavrh 2′, Štrlek 2′)

Crveni kartoni: Bruno Bešker (tri isključenja)