PAKET 24 Premijer liga – Goleada u Metkoviću, Moslavina vezala 4. pobedu!

0
111

Čak tri pobede u 8. kolu Paket24 Premijer lige – “Lige za ostanak”, ostvarili su gosti. I tako dodatno pojačali bobu i za vrh, ali i za dno tabele. Zlata vredne bodove tako su osvojili Karlovac i Moslavina u Kaštelima i Rudama, i dva kola pre kraja uveli pola lige u borbu za ostanak. Trogir je dobio Dubravu u derbiju vrha i do kraja zakomplikovao tu borbu.

U utakmici „biti ili ne biti“ za njih, Križevčani su odigrali odlično i praktično bez ozbiljne prilike ostavili goste iz Osijeka. Oni su imali samo početno vođstvo od 0:1. Uz još pet izjednačenja, sve ostalo vreme dominantan je bio domaćin. Polako su gradili svoju prednost Križevčani. Nakon prve četvrtine imali su plus tri. Onda su u završnici druge napravili niz od 7:1, i to se pokazao kao ključni deo utakmice. Tako su na odmor otišli s velikih šest razlike (19:13). Budući da su drugi deo otvorili s tri nova gola u nizu, sve je već u ranoj fazi tog poluvremena bilo jasno. Osijek je teško dolazio do njihovog gola. Prednost je bila od sedam ili osam gola, i nudila je mogućnost i poneke greške domaćinu. Najveća razlika bila je plus deset (29:19) u 49. minutu. Završilo se bez drame, iako je Osijek u jednom trenutku imao seriju od četiri gola za redom. Konačni ishod bio je 32:26, dakle šest razlike, baš kao i na poluvremenu.

KTC – OSIJEK 32:26 (19:13)

Marković 5, Vinković 4, Ćurić 2, Dujmović 2, Perajica 9, Ezgeta 7, Celovec 1, Mršić 2.

Babić 1, Purić 1, Čičak 6, Ninaj 1, Čurić 5, Maganić 2, Vašarević 9, Nedić 1.

U derbiju kola Trogir je dosta oslabljen i sa samo 11 igrača u polju, slavio protiv Dubrave 26:30 i zadržao mogućnost da na kraju bude pobednik “Lige za ostanak”. Prvi deo protekao je u dosta izjednačenoj igri. Prednost se selila s jedne na drugu stranu. Jedan razlike imala je Dubrava kada je vodila, a plus tri bilo je na strani gostiju (3:6). Na poluvremenu je bilo dva razlike za Trogirane (12:14). Gosti su ostali mirni, čvrsti, koncentrisani i u nastavku. U osam minuta drugog poluvremena imali su učinak 1:4, i tako otišli na šest razlike (13:19). Nijednog trenutka nakon toga nisu dopustili domaćinu da im se približi na minus jedan ili izjednači. Sredinom poluvremena imali su i sedam golova viška i rutinski su odradili posao do kraja. Završilo se sa 26:30.

DUBRAVA – TROGIR 26:30 (12:14)

Lisac 10, Barbić 4, Farkaš 2, Markoci Petreković 2, Mlinarić 2, Malbašić 1, Komljenović 3, Bjelić 1, Obradović 1, Sladoljev (13/43 odbrana).

Luketin 3, Radnić 7, Tokić 5, Vulić 6, Ivanišević 3, Bradarić Šljuljo 3, Trivković 2, Baković (13/38 odbrana+1 gol).

Karlovac je dobio dramatičnu završnicu protiv Ribola Kaštele i pojačao svoju nadu u ostanak. Gosti su bili u vođstvu celo prvo poluvreme. Već 13. minutu imali su pet golova viška (2:7). Prethodno su imali seriju od pet golova za redom. Iako tako nešto nisu više ponovili do odmora, uspeli su da sačuvaju pet golova razlike, i mirno odu u svlačionicu (9:14). Do kraja je bilo još jako daleko. Kaštelani sjajno počinju drugi deo. U samo osam minuta uspevaju da naprave niz od 6:1, i stižu do izjednačenja 15:15. Od tog trenutka počela je nova utakmica, i grčevita borba za svaku loptu i svaki gol. Karlovac je uspeo da vrati prednost na svoju stranu. Ali je ona bila slabašna, od gola ili dva, i nije im nudila mogućnost opuštanja ni jednog trenutka. Naprotiv, u 54. minutu došli su u minus od jednog gola nakon novog lepog niza domaćih od četiri gola za redom. U dramatičnoj završnici ipak su imali više snage, i raspoloženih igrača, te dva i po minuta pre kraja uspeli su da postignu gol odluke za veliku i važnu pobedu 27:28.

RIBOLA KAŠTELA – KARLOVAC 27:28 (9:14)

Milković 4, Vukman 3, Vujičević 6, Bešker 2, Balić 2, Čajić 10, Čavka (5/21 odbrana), Galić (5/17 odbrana).

Capan 5, Grčić 1, Crnković 4, Bosiljevac 1, Rukavina 1, Hrvojević 12, Mrljak 1, Čulo 2, Smojver 1, Kajba (9/36 odbrana).

Rudar nije propustio priliku da se pobedom protiv Moslavine izjednači na vrhu s Trogirom. Domaćin je vodio od početka do kraja. Kako gost nije došao s „belom zastavom“ predaje, bila je to vrlo čvrsta, borbena utakmica. Najveća prednost ekipe iz Ruda bila je četiri gola (7:3). Sve ostalo vreme Kutinjani su bili na minusu od dva ili tri gola, a to znači i u igri za preokret. Na poluvremenu je rezultat bio 15:12. Slično je bilo i u nastavku. Sve do ulaska u poslednjih 15 minuta. Tada su se gosti, serijom 2:5 približili na gol zaostatka (22:21), i ozbiljno pretili. Odmah nakon toga su izjednačili (23:23) pa i  poveli (23:24). I igrom uglavnom gol za gol, iako su imali i triput dva razlike, te uspeli da dođu do zlata vrednih bodova. Završilo se sa 31:32.

RUDAR – MOLAVINA 31:32 (16:12)

Glivetić 7, Gaća 4, Lencović 3, Štajnkler 1, Grgečić 2, Neralić 7, Kasap 5, Lopac 2, Gošić (10/41 odbrana).

Malec 2, Krndelj 3, Šehić 5, Horvat 2, Jurić 2, Mihaljević 4, Negran 3, Markušić 11, Gorčan (4/10 odbrane), Purić (8/30 odbrana).

U drugom derbiju 8. kola Metković-Mehanika je u goleadi (41:37) kakva se retko viđa u Hrvatskoj, pobedio do ovog kola vodeću Goricu i do kraja pojačao borbu za titulu pobednika Lige za ostanak. Prvi deo je pripao gostima. Goričani su naime, vodili od 1. do 30. minuta. Onda su u završnih 60 sekundi gosti primili dva gola za redom i na odmor otišli s minus dva (24:22). Rezultat prvoga dela sugeriše da se igralo bez odbrana. Slično je bilo i u drugom delu. Metkovci nisu ispuštali prednost, iako je Gorica bila stalno tu negde blizu. Sve do 40. minuta. Tada su domaći uspeli da povežu tri gola za redom, pobegnu na četiri razlike (33:29), i dobrim delom primire ambicije gostiju. Od tog trenutka do kraja njihova prednost nikada nije bila manja od tri gola, a to znači da su mudro, skoro rutinski kontrolisali utakmicu i na kraju zasluženo slavili 41:37.

METKOVIĆ-MEHANIKA – GORICA 41:37 (24:22)

Cvitanović 3, Krešić 1, Čutura 3, Eraković 4, Raguž 9, Grizelj 7, Bezer 6, Batinović 7, Kozina (9/41 odbrana +1 gol).

Ceković 14, Dujić 5, Čakarić 3, Laljek 7, Svržnjak 3, Cikatić 5, Sorić (1/29 odbrana), Jozepović (6/16 odbrana).