PAKET 24 Premijer liga – doigravanje (M) – Umag upisao pirovu pobedu, Moslavina ostala u eliti!

0
149

U revanš utakmici kvalifikacija za Premijer ligu, Umag je pobedio Moslavinu 29:25, ali mu to nije bilo dovoljno jer su Kutinjani slavili u prvom meču s osam golova prednosti (25:33). Tako će Moslavina i sledeće sezone biti deo elitnog takmičenja hrvatskog rukometa.

Prvo poluvreme bilo je jako izjednačeno. Osim početnih 1:0, Moslavci su vodili punih 20 minuta. Uglavnom su imali gol ili dva razlike. Umag je znao da ne sme da im dopusti ozbiljnije odvajanje. U 23. minutu prednost se seli na stranu domaćina koji do poluvremena uspeva da osigura gol viška (13:12).

Više od razlike, bila je to psihološka prednost i potvrda da nada nije nestala nakon prvih 30 minuta. I zaista, Umažani su odlično odigrali drugi deo, ali nisu mogli da nadoknade preveliki zaostatak iz prvog meča. Iskustvo Moslavine čini se da je odigralo ključnu ulogu u najvažnijim trenucima. Uporno su se držali na minimalnom zaostatku. Šest minuta pre kraja stigli su do poslednjeg izjednačenja 24:24, i onda praktično počeli da slave ostanak. Umag je to iskoristio i serijom 5:1, na kraju stigao do pobede 29:25. Za njih je to bila „pirova“ pobeda, jer je konačno slavlje pripalo gostima.

Po šest golova za Umag dali su Gabriel Buvinić i Mario Čulum. Prvo ime Moslavine bio je Darko Krndelj sa sedam golova.

Drugi meč kvalifikacija igra se danas u Sisku gde Osijek brani deset golova prednosti iz prvog meča (23:33).