“Orlovi” porazili Češku u prvoj pripremnoj utakmici!

0
275
Team Serbia during the handball match Serbia vs Ukraine , Men’s EHF EURO 2022 Hungary, Slovakia, Szeged ,Hungary, 13.01.2021, Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometaši Srbije su prvu proveru sa Češkom u Žubriju rešili u svoju korist. Naša selekcija je posle odigranih šezdeset minuta slavila rezultatom 24:23 golom iz sedmerca Bogdana Radivojevića u poslednjim trenucima meča. Zahvaljujući slabijem startu Srbije, Češka je do osmog minuta uspela da povede rezultatom 6:2. Probleme u realizaciji napada početkom utakmice naša selekcija je ubrzo  uspela  da prebrodi, vratila se u meč i odličnom serijom stigla do izjednačenja 7:7. Do isteka poluvremena dve ekipe su bile u egalu i na poluvreme se otišlo rezultatom 12:12. Srbija je drugo poluvreme započela sa tri vezana gola i uspela da ostvari najveću prednost do tada, a onda je usledila rezultatska klackalica. Prednost se naizmenično smenjivala u nastavku meča, da bi tačku na susret stavio Bogdan Radivojević pogotkom iz sedmerca u poslednjim trenucima susreta.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Miloš Orbović sa 4, dok su Uroš Borzaš, Bogdan Radivojević, Nemanja Zelenović i Petar Đorđić postigli po 3 pogotka.

Drugi susret Srbije i Češke na programu je danas, 19. marta od 18:00 časova.

ŽIKICA MILOSAVLJEVIĆ:

• Otvorili smo lošije utakmicu i posle osam minuta gubili 6:2. Uprkos tome, odbrana je bila na visokom nivou, a napad je bio problematičan. Kada smo se probudili, počeli smo bolje da igramo i u napadu i stigli do izjednačenja i na poluvremenu je bilo 12:12. U drugom poluvremenu smo bez obzira na sve uspeli da održimo rezultat na visokom nivou. Igrali smo dobro u odbrani i napadu na kraju slavili golom Bogdana Radivojevića iz sedmerca.

NEMANJA RATKOVIĆ:

• Teška utakmica je iza nas. Spremali smo se za ovaj meč, ispoštovali sve dogovore i ostvarili pobedu što je najbitnije. Sutra nas očekuje još jedan susret sa Češkom i nadamo se da ćemo i iz drugog meča uspeti da izađemo kao pobednici.

ČEŠKA – SRBIJA 23:24 (12:12)

ČEŠKA: Mrkva, Hrdlička, Hrstka 7, Piroč 1, Kašparek 1, Babak 3, Čip 1, Petrovski 2, Vančo 1, Harvan, Harabiš 1, Klima 4, Pacel 1, Užek, Brežina, Zeman 1, Franc

SRBIJA: Ratković 1, Borzaš 3, Đukić, Abutović, Radivojević 3, N. Ilić 2, Pešmalbek 1, Kukić 1, Zelenović 3, Đekić 1, Marsenić 2, Orbović 4, Radović, Đorđić 3, Cupara, Milosavljev