Obilić slavio u Kostolcu!

0
173

Vitezovi su na još jednom zahtevnom gostovanju, u duelu sa ekipom koja se nalazi u grupi klubova koji se bore za ”goli život”, nakon šezdeset minuta za oko ne baš dopadljive borbe, došli do bodova koji ih svrstavaju u red ekipa koje mogu mirnije da dišu.

Sve što je najkraće sažeto u prethodnim redovima započelo je za goste vrlo neprijatno zato što su uglavnom svojim greškama dozvolili ”rudarima” da imaju rezultatsku prednost najviše zbog golova koje su postizali na najlakši način – iz kontri. Ta prednost nije bila ubedljiva, ali bila je dosta stresna za goste koji su nastojali da što brže zatresu mrežu jednog od uspešnijih golova u ligi – Vukovića (3:1 – 4. min; 6:4 – 9. min; 9:7 – 13. min). U tom periodu rezultatske prednosti domaćina u redovima gostiju isticali su se iskusni Sladić i najmlađi Bukvić serijom pogodaka kojima su držali saigračima moral. Kada je Sladić sa dva vezana pogotka preokrenuo rezultat za svoju ekipu (9:10 – 16. min) došlo je do tečnije i sigurnije igre Vitezova.

Odbrana predvođena Ćirićem i Dražićem bivala je iz minuta u minut sigurnija, mada ne i presudna za dalji tok (11:11 – 18. min;12:13 – 23. min). U samoj završnici poluvremena Dražić je sa par odbrana omogućio saigračima da dođu u posed lopte koju su oni pretvarali u najveću prednost od tri gola (12:15 – 27. min), koju su i zadržali do kraja poluvremena (13:16).

Sigurno da trener Pavlović, i pored prednosti svoje ekipe, nije bio zadovoljan igrom pojedinaca u njoj, pre svega u napadu, gde su zbog dosta izgubljenih lopti (8) primili čak pet golova iz kontri. U nastavku utakmice korektno gledalište bodrilo je svoje ljubimce kako bi ostvarili za njih povoljan rezultat što je istima nekako i polazilo za rukom tako što su sustili zaostatak za gostima (15:18 – 35. min; 19:19 – 40. min; 20:20 – 41. min; 22:22 – 44. min). Predvođeni sada i preciznim Ćirićem i džokerom Mitrovićem, uz zadovoljavajući učinak sa oba krila, uspeli su Vitezovi da nadtrče posustale domaći i zadnjih desetak minuta utakmice proteklo je u dominacaiji gostiju (23:26 – 51. min; 25:30 – 55. min). U preostalom vremenu bila je stvar individualnih kvaliteta i bolje fizičke spremnost gostiju da bez posebne dramatike privedu utakmicu u svoju korist i sa novim bodovima još više učvrste sedmu poziciju.

RK RUDAR – RK OBILIĆ 29:34 (13:16)

Sala: S C ”Kostolac”

Gledalaca: 300

Sudije: M. Sekulić (Pančevo) – V. Jovandić (Pančevo)

Sedmerci: Rudar 3 (3) Obilić 3 (2)

Isključenja: Rudar 4. min Obilić 4. min

RUDAR: M. Vuković (6 odbrana), Murina, Nedeljković, Ristić 1, A Đorđević 3, Stevović 2, Vuković, Dončić, Dizdar (1 odbrana), Jovanović, Blagojević 5, Dimitrijević 4, Milošević – kap 7 (3) , Tatari 7 – (trener: D. Ajdačić).

OBILIĆ: Radović – kap, Savić, Bukvić 5, Topalović 5, Gojković 1, Jestrović, Dražić (5 odbrana), Jovanović 5, Milutinović, Mandić, Turudić 2, Antelj (2 odbrane), Mitrović 3, Šaponjić 2, Ćirić 3, Sladić 8 (2) (trener: M. Pavlović).

MVP igrač utakmice: Stefan Ćirić (Obilić)