Novi Pazar slavio na domaćem terenu: Crvena Zvezda bez bodova!

0
269

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u dvorani „Pendik“ od Novog Pazara u okviru 20. kola Superlige Srbije, 34:32 (19:12).

Crveno-beli su nastupili u dosta podmlađenom sastavu, bez najiskusnijih: kapitena Rajičevića zbog povrede i Dalibora Đorđijevića koji pregovara o transferu. U timu nije bilo ni Dušana Hercegovca, i Petra Panića zbog povrede. Priliku su dobili najmlađi, momci iz Zvezdine škole, na čijim leđima se zasniva budućnost kluba.

Od 13 igrača u rosteru, 7 igrača je poniklo u Crvenoj zvezdi, a kako to biva iskustvo je „prevarilo“ mladost. Novi Pazar je u periodu od 11. do 20. minuta serijom od 7 golova stigao do velike prednosti – 13:5. Zvezda se držala u uvodnih deset minuta, ali je Novi Pazar iskoristio svoje prednosti i došao do velikog vođstva koje je održavao do kraja prvog poluvremena, 19:12.

Crvena zvezda u prolećnom delu sezone se uglavnom „budi“ u drugom poluvremenu, tako je bilo i ovog puta. Novi Pazar je imao maksimalnih 9 golova prednosti u 34. minutu (23:14) i kontrolisao situaciju na parketu do 50. minuta, kada je bilo izvesno da će pobedom obezbediti nastup u plej-ofu, (31:23). Ipak, crveno-beli se nisu predavali, i u poslednjih 10 minuta su pokazali da im iskustva nedostaje, ali ne želje i talenta. Serijom od četiri gola Zvezda je prepolovila minusa za pet minuta, da bi utakmicu završila serijom od tri gola za konačnih 34:32.

Crvena zvezda je postigla 20 golova u drugom poluvremenu, sedam u poslednjih 10 minuta, i pored činjenice da su bili u velikom zaostatku to nije slomilo njihov duh pred krcatom dvoranom i domaćom publikom.

Najefikasniji je bio Ivan Horvat sa 8 golova, po 6 su postigli Petrić i Nikola Nikolić, Bugarinović 4, a po 3 Tufegdžić i Matija Nikolić. Kod Novopazaraca najefikasniji bio je Stefan Šaponjić sa 10, standarno je briljirao Armin Kaltak sa 7 a pratili su ga i Rakić i Slavuljica sa 4.

U narednom kolu Crvena zvezda putuje u Požegu, fenjerašu Slogi, koja je bez ijednog boda dok će Novopazarci otputovati u Šabac.

Novi Pazar – Crvena zvezda 34:32 (19:12)

Novi Pazar, dvorana: „Pendik“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (Pančevo). Isključenja: Novi Pazar 2, Crvena zvezda 12 minuta. Sedmerci: Novi Pazar, Crvena zvezda 3 (2).

NOVI PAZAR: Gemaljević, Žujović 3, Badić 1, Ugljanin, Sefović, Crnovršanin 1, Ćosović, Mekić, Međedović, Rakić 4, Kaltak 7, Mujčinović, Slavuljica 4, Šaponjić 10, Milošević 1, Maksić 3. Trener: Emir Brunčević

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Horvat 8, Lazić, M.Nikolić 3, N.Nikolić 6, Tufegdžić 3, Ljubojević 1, Ljubenović, Bugarinović 4, Popović, Jovanović 1, Petrić 6, Majes. Trener: Anton Bukilić