Nikšićanke gostovale u Bosni!

0
329

HŽRK Grude – RK Trebjesa NOA 27:24 (13:13)

Seniorke kluba odigrale su jako zanimljiv i borben meč protiv ekipe koja već 4 godine ne zna za poraz i koje su uverljive prvakinje BiH. Početno ispitivanje snaga i gol za gol do sredine poluvremena kada sa par vezanih odbrana i kontri dolaze Nikšićanke do + 2 u 25. minutu. Par neiskorišćenih zicera i tehničkih grešaka ekipa Gruda koristi i poravnava rezultat tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 13:13. U nastavku utakmice do sredine drugog poluvremena ekipa Gruda napravila je mini seriju od +4 ali su “medvedice“ stisle jače u odbrani i kontrama vratile rezultat i uspele opet da povedu. U samom finišu par tehničkih grešaka i isključenja je vešto iskoristila ekipa Grude tako da je krajnji rezultat bio 27:24 . Ekipe su nastupale u sledećim sastavima :

HŽRK Grude : Vukliš, Marić 2, Čutura 6, Soldo 3, Nikić, Boras 1 ,Mikulic 2, Kasumačić 2, Petrović , Demić 6, Azinović 4, Mikulić, Miloš, Pelivan, Ćorluka

RK TREBJESA NOA : Gezović 8 odbrana 1 sedmerac, Mijanović 4, Čvorović, Peković 5, Jukić, Blečić 4, Raičević 1 sedmerac ,Pandurević 9 odbrana 1 sedmerac, Bošnjak 2, Varajić 3, Adzić 1, Lalić 2, Bubanja 2, Lalatović 1, Gardašević

Mlade „medvedice“ u sklopu priprema za nastavak sezone odigrale su u Grudama BIH) prijateljsku međunarodnu utakmicu sa ekipom HŽRK Grude i slvile ubedljivo 24:14 11: 4)

RK TREBJESA NOA : HZRK GRUDE 24:14 (11:4)

Pionirke kluba su odigrale odličan meč. Jako dobrom odbranom i raspoloženom Kecojević na golu, rezultat se iz minuta u minut povećavao tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 11:4. U nastavku su sve igračice dobile priliku i pokazale da se na svakog igrača može računati što je pokazao i krajnji rezultat 24:14 u korist „medvedica“. Ekipe su nastupale u sledećim sastavima:

RK TREBJESA NOA : Kecojević 12 odbrana, Dubljević 4 odbrane, Kokotović, Popović 4, Burić 3, Drašković, Dorongić 3, Savićević, Đurović, Gvozdenović, Mandić, Gezović 7, Radović 6 ,Kokotović 1, Marjanović

HŽRK GRUDE : Boban, Spajić, Zubac 1, Alpeza, Boban 2, Šimunović, Boban, Vranješ, Brakić, Sesar, Lugonjić 3, Vranješ, Marić, Mikulić 2, Miloš, Kordić