Nemanja Ilić vodio Tuluz do velike pobede nad Monpeljeom!

0
285

Tuluz gde igra reprezentativac Srbije Nemanja Ilić, slavio je veliku pobedu protiv Monpeljea u 14. kolu i tako sada zaostaje samo tri boda za velikanom. Semafor je na kraju pokazao 33:29 (14:15).

Bukmejkeri su dali ulogu favorita gostima ali to nisu opravdali. Tuluz je jako loše krenuo (1:4) a zatim u 20. minutu stiže do izjednačenja a zatim u egalu igra sve od kraja prvog dela.

Trebalo je domaćinu oko 10 minuta da stekne vođstvo (20:19) i od tog trenutka na terenu postiji samo Tuluz. Ostalo je oko 8 minuta do kraja a Tuluz vodi sa 30:23 gde je bilo jasno kakva će biti sudbina Monpeljea. Uspeli su gosti koliko – toliko da se vrate u utakmicu ali do pozitivnog rezultata nisu mogli. Na kraju 33:29 za Tuluz.

TULUZ – MONPELJE 33:29 (14:15)

Žirado 2, Fojhtman 4, Njembo 2, Žari 1, Kal 6, Peterson 1, Ilić 9, Martinš 4, Abdi 4, Letens (10/36 odbrana)

Karlson 2, Simonet 6, Vilmino 3, Pelas 3, Panić 4, Monte dos Santos 1, Port 3, Len 3, Načinović 3, Bolzinger (4/18 odbrane), Dezbone (4/23 odbrane).