Napredak 12 osvojio Kup CS “Zapad”!

0
175

Rukometašice Napretka 12 iz Kruševca i Radničkog iz Svilajnca su se sastale u finalu Kupa RSCS „Zapad“. Ulogu favorita su opravdale Kruševljanke slavivši pobedu rezultatom 34:24 (22:11).

Super B ligaš je u ovu utakmicu ušao nešto lošije (0:2) ali se ubrzo bude igračice Igora Rakića i stiču prvo vođstvo (4:3). Od tog trenutka gošće iz Svilajnca kao da nisu imale ideju za Napredak te prednost domaćina postaje nedostižna (19:6 – 22. min). Počeo je Rakić da kombinuje kako bi sve igračice dobile minutažu a na odmor se ide sa 22:11.

I u drugom poluvremenu je Napredak nastavio rešeta gol Radničkog. Igor Matić je takođe rotirao i na kraju je domaćin ubedljivo slavio sa 34:24 gde je zasluženo podigrao pehar.

Kod gošći je najefikasnija bila Marija Sinđelić sa 8 golova dok je Napredak 12 do pobede vodila Jovana Živković sa 10 golova. Ona je proglašena za najboljeg pojedinca ove utakmice.

Po završetku utakmice upriličena je ceremonija dodele medalja i pehara. Medalje je finalisti uručio Predsednik Skupštine Grada Kruševca Predrag Vukićević, dok je medalje pobedniku dodelio zamenik Gradonačelnice Kruševca Aleksandar Jovanović.

Pehar namenjen pobedniku Kupa uručila je Ivana Jovanović, predsednica Takmičarske komisije Rukometnog saveza Centralne Srbije.

GŽRK Napredak 12 nastavlja takmičenje u pretkolu Kupa Srbije, gde će na domaćem terenu dočekati neku od ekipa koje su u prošloj sezoni bile plasirane od 5. do 8. mesta u Super ligi za žene.