M:tel Prva liga (M) – Višegrad porazio Slaviju – Bijeljina prejaka za Drinu!

0
221

Rukometaši Dervente teže od očekivanog u okviru 3. kola Prve lige Republike Srpske savladali su ORK Borac sa 26:25. Gosti iz Banjaluke tokom većeg dela su imali prednost, pa su na pauzu otišli sa vođstvom od tri gola (10:13). Dervenćani u nastavku uspevaju da poslože svoju igru i u finišu susreta stižu do druge ovosezonske pobede. U redovima domaćih istakao se Šarenac sa 7, dok je Sibinčić postigao 6 golova, a Milinković 4. Šest odbrana imao je Drinić. Kod Banjalučana po 8 su dali Bogdanić i Rožić.

Rukometaši Višegrada slavili su pobedu u Istočnom Sarajevu u 3. kolu Prve lige Republike Srpske 40:30. Mlađa ekipa Slavije nije imala rešenje za kvalitetniju ekipu Višegrada u ovom trenutku, koja je najavila napad na titulu prvaka Republike Srpske i plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Već od samog početka se negde naziralo u kom pravcu ide ova utakmica, Višegrad je napravio prednost koju je čuvao i na poluvreme nose +6, 21:15. Sjajnim startom drugog dela prave i dvocifrenu prednost. Pecikoza je bio najefikasniji sa devet pogodaka u gostujućoj ekipi, a Đorđo Racković šest. Kod Slavije Šešlija je šest puta pronalazio put do mreže.

Prvu pobedu u novoj sezoni m:tel Prve lige Republike Srpske ostvarili su rukometaši Bijeljine! Izabranici trenera Slavena Lončara, u okviru 3. kola, slavili su u komšijskom derbiju protiv Drine iz Zvornika sa više nego ubedljivih 32:19. Posle prvog poluvremena domaćim su vodili sa 11:9 i očekivalo se da će u nastavku imati težak posao u ovom susretu. Međutim, u tih drugih 30 minuta igrači Bijeljine su aposlutno dominirali i na kraju su došli do zasluženog slavlja. Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Siniša Purić sa 10 golova dok je na visini zadatka bio i golman Vlada Janković koji je sakupio 13 odbrana. Kod prvoligaša iz Zvornika prenjačio je Ognjen Markanović sa osam postignutih pogodaka.

MLADOST – KOTOR VAROŠ 29:23 (12:11)

Dvorana: „Borik“, gledalaca: 150, sudije: Miroslav Tovilović (Doboj) i Saša Bijelić (Gradiška), delegat: Elvis Marčetić (Prijedor), sedmerci: Mladost 5(4), Kotor Varoš 4(3), isključenja: Mladost 12 minuta, Kotor Varoš 10 minuta, diskvalifikacija: Branko Kerezović (Kotor Varoš, 47. minut).

MLADOST: Janjuš, Šatara 2, Tešić 5, Glumičić 2, Telen 3, Kovačević 1, Bera, Krstajić 5, Vukalo, Dešić, Maksimović 5, Mišanović, Komnenović 3, Sopko, Bezbradica 2, Marinović 1. Trener: Danijel Božić.

KOTOR VAROŠ: Marković 8, Trivunović 1, Gatić 5, Đukić 1, Bajrić 4, Maksimović, Radić, Kerezović 1, L. Jovičić 1, Pejaković, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DERVENTA – ORK BORAC 26:25 (10:13)

Dvorava: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 100, sudije: Milenko Mitrović i Aleksandar Petrović (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Derventa 3(2), ORK Borac 1(0), isključenja: Derventa 4 minuta, ORK Borac 10 minuta.

DERVENTA: Tolimir, Pećić, Sibinčić 6, Šarenac 7, Dragičević 2, Zemunović, Milinković 4, Ne. Knežević, Davidović, Drinić, Blagojević 1, Savić 2, Ramadanović, Šmulja, Živanić 2, Ni. Knežević 2. Trener: Milorad Bjelošević.

ORK BORAC: Vranješ, Lolić, No. Petrović, Štrbac 2, Obradović, Bogdanić 8, Letić 2, Rožić 8, Brkić, Momić, Ševa 2, Čaušević 3. Trener: Dositej Perić.

BIJELJINA – DRINA 32:19 (11:9)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 100, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Mijo Banović (Zvornik), sedmerci: Bijeljina 5(2), Drina 6(3), isključenja: Bijeljina 14 minuta, Drina 10 minuta, iskuljučenje: Nikola Bašić (Drina, 60. minut).

BIJELjINA: Janković, Marinković 4, Žuža 3, Pepić, Marković 1, Mehmedović 1, Latinović 4, Ostojić, Purić 10, Matić, Lontoš 1, Vejnović 1, Gavrić, Kapor 2, Vejnović 2, Stevanović 3. Trener: Slaven Lončar.

DRINA: Stojić, Vukojčić 1, Vidaković, Lozanović, Mulavdić, Kulić, Popović, Banović, Brčaninović 3, Erkić 2, Tomić 2, Bašić 1, Kikić, Lugavić 2, Markanović 8. Trener: Aleksandar Golubović.

KOZARA (G) – SLOGA 32:24 (23:13)

Dvorana: „Arena“ u Gradišci, gledalaca: 100, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: Kozara (G) 3(3), Sloga 3(2), isključenja: Kozara (G) 12 minuta, Sloga 6 minuta.

KOZARA (G): Adžić, Grujić 3, Bošković 1, Stančić 4, Đurić 1, Vojinović 2, Gvozden 1, Janković 10, Gogić 1, Petošević 5, Petković 1, Gavranović 1, Mijatović, Matavulj, Savić 2, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

SLOGA: Šljivić, Pejaković 1, Leto 3, Novak, Zejnić, Peštić 4, Dolić, Vasić, Slatinac, Mičić 2, Bošković 1, Voloder 4, Lujić 6, Veljančić 2, Milanović 1. Trener: Uglješa Glamočić.

SLAVIJA – VIŠEGRAD 30:40 (15:21)

Dvorana: SRC „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 150, sudije: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (Banjaluka), delegat: Vladimir Križanec (Banjaluka), sedmerci: Slavija 4(3), Višegrad HED -, isključenja: Slavija 4 minuta, Višegrad HED 14 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 5, Ostojić 3, Tešanović, Bozalo 1, Milutinović 1, Pavlović 1, Došlo 2, Ždrale 3, Crnogorac, Moćić 4, Šešlija 5, Beribaka 5, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

VIŠEGRAD HED: Lakić, D. Racković 3, Šekarić 3, Tanasković, Bečejac 3, Bižić, Đ. Racković 6, G. Đurić, D. Pecikoza 3, Mrvaljević 3, Grujičić 1, S. Đurić 3, I. Pecikoza 9, Dragičević 3, Bojović 3, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.