Maksimir Pastela porazila Dugo selo u gostima!

0
282

U prvom kolu drugog dela prvenstva rukometaši Dugog Sela ugostili su ekipu Maksimir Pastele. Inače, Maksimir Pastela je jedna od tri ekipe u ligi koju Dugoselci jos nisu uspeli da pobede u ove dve sezone. U ovoj odigranoj utakmici gosti su slavili s 30:29.

Odlično otvaranje Dugog Sela uz vođstvo 5:2 nije dugo potrajalo. Maksimir Pastela preuzima vođstvo u 16. minutu rezultatom 7:8 i do kraja poluvremena odlazi na visokih +5 (11:16). Strpljivom igrom u odbrani Dugo Selo od 54. minuta do 59. izjednačava u tri navrata (27:27,28:28,29:29). Svojim 12 golom na utakmici David Kocen donosi pobedu Maksimir Pasteli i njihovo veliko slavlje moglo je da počne.

U gostujućim redovima je najefikasniji bio već spomenuti Kocen s 12 golova, dok je kod Dugog Sela to bio Patrik Hršak s 11.