Makedonija ponovila 15. mesto sa Svetskog prvenstva 2017: Čileanci do istorijskog 16. mesta!

0
252

U Kopenhagenu u „Royal“ areni reprezentacija Angole je iznenadila Japan i pobedila rezultatom 32:29 (15:14) i time zauzela 23. mesto na Svetskom prvenstvu 2019. godine. Niko ovo nije očekivao obzirom da su Japanci bili apsolutni favoriti u ovo meču. Angola je u meč ušla vrlo snažno gde nije dozvolila da bude poslednjeplasirana na ovom velikom takmičenju. Očekivana je pobeda Japana i to vrlo malom razlikom ali su reprezentativci demantovali nagađanja kladionica i stručnjaka. Smenjivala su se vođstva u prvom poluvremenu a Paskoal je na kraju prvog dela pogodio i odveo Angolu sa +1 na desetominutni odmor. Desetak minuta u drugom poluvremenu igrao se egal. Naglo su se probudili reprezentativci Angole i u jednom trenutku rezultat je glasio 29:25 u 56. minutu gde je samo čudo moglo da spasi Japance. Pokušavali su i sa 7 igrača u polju ali to nije pomoglo. Angola je dodala još lagana 3 gola i došla do vrlo značajnog trijumfa na ovom prvenstvu. Na utakmici se najviše istakao Sibo sa 8 pogodaka dok je kod Japanaca Doi ubeležio 5 golova.

Video sažetak: Japan – Angola

U „Lanxess“ areni odigran je 71. meč na ovom prvenstvu za 15. mesto između Makedonije i Čilea gde su Makedonci slavili 32:30 (16:16). Sudijski par Bruner – Ražnatović nije ni zamišljao da će biti ovako težak meč. Odsudili su ga maksimalno gde je kvalitet bio na strani Makedonije. U prvom poluvremenu Makedonci nisu dozvoljavali Čileancima da dođu do vođstva ali tokom celog prvog dela igrao se egal, da bi se na desetominutni odmor otišlo nerešnim ishodom. Drugo poluvreme obe ekipe su krenule na sve ili ništa, raspucavali su se i Makedonci i Čileanci. Vodila je Makedonija sve do 48. minuta kada Čile pravi seriju od 3 pogotka i odlazi na +2. Ekspresno je uzvratio „Kire“ sa 3 pogotka i Manaskov sa jednim gde su Makedonci ponovo imali +2. Meč je rešen tek u 58:18 pogotkom Martina Popovskog. Ervin Fojhtman je promašio sedmerac a nakon 30 sekundi isključenje dobija Pavez gde su Makedonci mogli lagano meč da privedu kraju. Pogodio je Manaskov sa levog krila na asistenciju Kirila Lazarova a Salinas je ublažio poraz golom u sekundu pre kraja. Najefikasniji na meču bili su Kiril Lazarov i Ervin Fojhtman sa 9 pogodaka. Što se tiče golmana Barientos i Garsija su branili 11 puta dok su Mitrevski i Daskaloski imali 3 više.

Video sažetak: Makedonija – Čile