Makedonija dominantna protiv južne srpske pokrajine – Izrael pobedio Veliku Britaniju!

0
369

U okviru 2. kola juniorskog prvenstva, koje se održava u Varni, odigrane su ukupno 4 utakmice i to dve utakmice iz grupe A i dve utakmice iz grupe B. Pobedu su ostvarile reprezentacije Švajcarske, Litvanije, Izraela, kao i reprezentacija Makedonije.

Pored meča Makedonije i južne srpske pokrajine odigran je i duel Švajcarske i Ukrajine. Reprezentacija Švajcarske je bez problema ostvarila trijumf 34:24 (14:14). Reprezentacija Rumunije bila je slobodna u prvom kolu grupe B.

Izrael je na dobrom putu da osvoji prvo mesto u Grupi B, pošto je u drugoj utakmici trijumfovao protiv Velike Britanije sa 12 golova razlike, 33:21 (13:10). U prvoj utakmici u Varni rukometaši Izraela bili su bolji od reprezentacije Luksemburga sa 32:26.

U pomenutoj grupi Litvanija je u prvoj utakmici pobedila Luksemburg, trijumfujući sa 26:22 (14:11). Grčka je bila slobodna u drugom kolu grupe A.

Muška juniorska reprezentacija Makedonije zabeležila je prvu pobedu na prvenstvu u Varni nakon što je slavila nad južnom srpskom pokrajinom sa ubedljivih 22 gola razlike, 51:29. Pobednik je odlučen posle prvog poluvremena kada je Makedonija imala prednost od 11 golova. Otvorili su Makedonci sa 5:0, Brestovac je dobro branio, bilo je 8:2, tako da je bilo jasno kakav će biti tok ovog meča. Stručni štab Makedonije dao je šansu većini rukometaša u završnici prvog dela, ali to nije bila prepreka da se prednost uveća. Pogodili su Totić, Mihajlović, Belistojanoski, braća Uzunčev…

Južna srpska pokrajina je smanjila na 16:11 u 24. minutu, ali tada do kraja nije mogla da se probije kroz odbranu Makedonije. Makedonci su za samo šest minuta pogodili još pet puta i udvostručili razliku 22:11. Za kratko vreme u drugom poluvremenu Makedonija je povisila na 26:12 i do kraja meča ostalo je samo rutinsko izvršavanje zadatka. Sve greške južne srpske pokrajine uglavnom su kažnjavali Belistojanoski i Mario Stojanovski, pa su u jednom trenutku Makedonci imali plus 22, 40:18.

U listu strelaca upisali su se svi rukometaši, osim golmana. Najbolji strelac Makedonije bio je Belistojanoski sa deset golova, Dimitar Uzunčev je postigao osam, a Mario Stojanovski pet golova.

Mihajlović, Petkovski i Ilieski postigli su po četiri gola. Golman Brestovac imao je 16 odbrana (54%), dok je Galevski zaustavio četiri udarca.