Mageburg slavio pa se na kraju zadovoljio bodom protiv Porta!

0
237

Porto i Magdeburg odigrali su zanimljiv, uzbudljiv meč u 8. kolu Lige šampiona. Domaćini u Portugalu podelili su bodove sa šampionom Nemačke nakon što su arbitri prvo priznali pobedonosni gol Magdeburga, a potom odlučili da ga ponište. Utakmica je bila puna preokreta, posebno u drugom poluvremenu. Gosti su imali prednost u prvom poluvremenu, ali je Porto uspeo da uspostavi kontrolu nad rezultatom u drugom poluvremenu i u većem delu imao prednost, ali je na kraju poslednji napad za pobedu pripao Bundesligašu koji je počeo da slavi pobedu sa 32:31 (12:16) pre nego što su se sudije predomislile o odlučile da ponište pobedonosni gol, ostavljajući po jedan bod za obe ekipe.

Magdeburg je u ovom meču vodio od samog početka, nemački šampion je imao dva gola prednosti, koju su nadogradili greškama u igri Portugalaca. Bundesligaš je sredinom prvog poluvremena stigao na +4 (5:9), a +5 imali su u 20. minutu. Porto je do kraja prvog dela uspeo da smanji na 12:16.

Posle pauze Porto je imao odličan period i potpuno se vratio u igru. Do 36. minuta izjednačili su rezultat (17:17), a već u narednom napadu Salina donosi prvo vođstvo Portu za 18:17. U drugom poluvremenu ekipe su zamenile uloge, pa je Porto delovao samouvereno i na krilima svojih navijača sigurno gradio prednost, a Magdeburg se borio da ostane u igri. Porto je sredinom drugog poluvremena došao do vođstva 20:17. Posle pauze od skoro deset minuta, Jensen je ponovo pogodio za Magdeburg.

U poslednjih deset minuta Porto je ušao sa golom prednosti, ali su uporni Nemci uspeli da vrate neizvesnost i izjednače. U finišu popuštale su odbrane obe ekipe, Magdeburg je odlično iskoristio brzi centar i pogodio iz čistih pozicija, a Porto je gradio svoje akcije. Jedna greška značila je promenu vođstva. Portner je u 57. minutu odbranio udarac, koji je Kristijanson brzo pretvorio u dva gola prednosti (29:31). Magdeburg je imao šansu za +3 ali je umesto sigurne pobede dozvolio je Portu da se vrati u igru. Promašajem i nepreciznim pasom vratili su domaće rukometaše koji dolaze do 31:31.

Nekarakteristično za hladnokrvne Nemce, ponovo pod pritiskom odlične i agresivne odbrane Porta, izgubili su loptu u napadu. Porto je imao napad za 2 boda. Golman Magdeburga Portner je odbranio prvi pokušaj, a potom je došlo do greške u dodavanju istog rukometaša Valdesa. Tim Hornke je postigao poslednji gol, sudije su podigle ruku i afirmisale, ali je nakon isteka vremena i kratkih međusobnih konsultacija odlučeno da se gol ipak ne računa. Na kraju je bilo 31:31.

U sastavu Magdeburga Magnuson je predvodio listu strelaca sa 7 golova, Mertens i Kristijanson su zabeležili po 6, a Jensen je postigao 5 golova. Ituriza je postigao 7 golova, a pratili su ga Silva i Salina sa po 4.

FC Porto – SC Magdeburg 31:31 (12:16)

FC Porto: Mitrevski (3), Frandsen (3) – Veitia Valdes (4), Sousa, Iturriza Alvarez (7), Mikkelsen (3), Cruz (2), Christensen (1), Silva (4), Salina (4), Plaza Jimenez, Thurin (1), Fernandes, Branquinho (1), Areia (3), Alves (1), Magalhaes

SC Magdeburg: Jensen (1), Portner (9) – Meister (1), Chrapkowski, Musche, Kristjansson (6), Pettersson (2), Magnusson (7), Hornke (2), Weber, Mertens (6), Saugstrup (5), O’Sullivan, Bezjak, Smits (1), Damgaard (1)

Magnus Anderson:

• Pa, to je naš prvi bod u Ligi šampiona i srećni smo zbog toga. To je bod protiv velikog tima. U prvom poluvremenu smo imali dosta problema u odbrani, ali smo u drugom ispravili te greške.

Benet Vigert:

• Imali smo dobar početak utakmice i dobar rezultat na poluvremenu, ali posle pauze sve je bilo jako loše po nas. U ovom trenutku Porto je na dnu, pod pritiskom i imali smo izjednačenu utakmicu. Ne sviđa mi se, ali moramo to da prihvatimo.