LMK 1. HRL U11 (M) – Rukometaši Dinamo Zagreba najjača karika u Hrvatskoj!

0
176

Došli smo do kraja i poslednje ovosezonske završnice. Najbolji hrvatski rukometaši do 11 godina kroz četiri su dana u porečkoj Žatici odigrali ukupno 72 utakmice, a najbolji od najboljih na kraju su rukometaši Dinama Zagreb. Oni su u finalu, u zagrebačkom derbiju, pobedili Maksimir Pastelu. Bronzane medalje pripale su rukometašima Rudara. Nakon velikog finala proglašeni su i najbolji pojedinci ove završnice. Najbolji igrač je Luka Beg iz pobedničke ekipe, najbolji strelac je Lukas Starčević iz Viro-Virovitice koji je postigao 53 gola, a najbolji odbrambeni igrač je Nexe-ov Josip Uremović. Najboljim trenerom proglašen je trener Dinama Zagreb Tomislav Varga.

Posljednji dan, s kojim zaključujemo porečka uzbuđenja za ovu sezonu, započeo je polufinalnim utakmicama. Na dva terena Žatike za finale su se borili Rudar i Maksimir Pastela te NEXE i Dinamo Zagreb. Utakmica između Rudara i Maksimir Pastele bila je izjednačena gotovo svih 30 minuta. Na kraju, Zagrepčani odnose 18:15 pobedu i odlaze u finale. U drugom polufinalu malo drugačija priča. Dinamo Zagreb sjajno je ušao u utakmicu i otvorio s četiri gola u nizu. Svoju prednost Dinamovci nisu ispustili do kraja, te su konstanto povećavali i na kraju se utakmica završila rezultatom 24:12 za Dinamo.

Nakon polufinala krenule su utakmice za plasman. Ekipi Zadar 1954 pripalo je 19. mesto, a oni su pobedili Daruvar rezultatom 16:9. Solin je u utakmici za 17. mesto pobedio Ivan-Mikanovce, a rezultat je bio 16:15. S minimalnih jedan razlike i Čakovec je pobedio Garešnicu (14:13) i osvojio 15. mesto. Ekipa Ivančica Ivanec na kraju je 13. Oni su u tom meču pobedili Trogir 20:12. Vinkovačka Bjelin Spačva bila je bolja od Š.R. Karlovca, slavila je 25:21 i osvojila 11. mesto. Na devetom mestu je Viro-Virovitica koja je s 14:8 pobedila Kozalu. U utakmici za sedmo mesto susreli su se Sedmerac Karlovac i Zadar 2013, a kao pobednici su izašli mladi Zadrani koji su slavili rezultatom 15:13. Peti na ovoj završnici su rukometaši Metalac koji su sa 16:14 pobedili Poreč. Treće mesto pripalo je Rudaru koji je uverljivo pobedio NEXE rezultatom 26:17.

Za kraj poslednjeg dana, ali i za kraj svih ovosezonskih završnica, odirano je veliko finale, zagrebački derbi između Maksimir Pastele i Dinama Zagreb. I bila je to sjajna utakmica mladih Dinamovaca. Osim početnih 1:0 za Maksimir Pastelu, Dinamo je vodio od 2. pa sve do poslednjeg minuta. U 15. minutu na semaforu je bilo uverljivih 14:5 za Dinamo. Ništa se bitnije nije promenilo ni u drugih 15 minuta. Maksimir Pastela nikako nije mogla da se približ Dinamu koji je postepeno i povećavao svoju prednost. Na kraju, 22:10 za mlade Dinamovce.