Liga šampiona (Ž) – Budućnost slavila protiv Savehofa, Ikast porazio Krim!

0
159

Budućnost Bemax je ostvarila drugu pobedu u EHF Ligi šampiona. „Plave“ su drugi put ove sezone savladale Savehof (27:23) i dva kola pre kraja grupne faze, osigurale sedmu poziciju u grupi sa pet bodova. Tokom svih 60 minuta, izabranice Bojane Popović diktirale su ritam, na poluvremenu su imale minimalnu prednost (13:12), a u 36. minutu došle su do 4 gola prednosti (16:12) i sigurnom igrom privele meč kraj za zasluženu pobjedu protiv švedskog predstavnika. Ivana Godeč sa devet golova iz 11 šuteva, te Mari Plamenova Tomova sa pet, uz tek jedan promašaj, vodile su podgoričku ekipu do trijumfa. Sjajna je bila i Armel Atingre na golu sa 13 odbrana. Kod Savehofa je Jensen postigla 6 golova. Bundsen je imala 9 odbrana.

Odense i Brest Bretanj su odigrali derbi i na kraju je bilo 29:29 (14:14). Kod domaćina je Hojlund postigla 7 a kod gošći je Lasors bila precizna 6 puta. Vredi pomenuti Halilčević koja je kod domaćina postigla 6 golova. Rajnhart i Ten Holte su zajedno skupile 16 odbrana.

Vajpers Kristiansand je slavio protiv Zaglebje Lubina sa 28:24 (15:10). Vjahireva je bila precizna 7 puta kod domaćina a Tomac je dodala jedan gol. Borjeson i Lunde su skupile 10 odbrana. Na drugoj strani je Prživara imala 7 uspešnih šuteva dok je Milojević dodala  2 gola. Maličkievič je imala 10 odbrana.

Krim Merkator je izgubio od Ikasta sa 28:34 (15:18). Lazović je postigla 6 golova a Vojnović i Arenhart su skupile 7 odbrana. Na drugoj strani je Jerabkova bila nezaustavljiva sa 11 golova. Šjot i Austmo Pedersen su odbranile 10 udaraca.

Još jedan derbi je odigran u Đeru. ĆSM Bukurešt je upisao veliku pobedu 24:26 (9:15). Kristiansen i Đori Lukač su za Đer postigle po 6 golova a Toft je imala 6 odbrana. Na drugoj strani je Zaadi Deuna postigla 8 golova. Glose i Skurtvajt Davidsen su odbranile 13 udaraca.

Šefler je slavio protiv Bitighajma u Nemačkoj sa 27:31 (15:13). Del je bila precizna 9 puta a Gonsalves Dias Moreski je skinula 11 šuteva. U pobedničkom sastavu je Kačor postigla 7 golova dok je Jovović dodala 2 gola. Gabrijel i Bartulović su imale zajedno 8 odbrana.

Mec je lakše od očekivanog slavio protiv Esbjerga sa 36:31 (20:17). Bukti je kod domaćina postigla 8 golova dok je Sako imala čak 17 odbrana. Merk je pokazala klasu kod Esbjerga i postigla 8 golova a Kristensen je imala tek 5 odbrana.

Rapid Bukurešt je pred eliminacijom. FTC je slavio u Rumuniji sa 20:23 (11:16). Janjušević je kod domaćina bila sjajna sa 7 golova dok su Sandru, Kapitanović i Čiuka upisale 13 odbrana. Belk je na drugoj strani postigla 8 golova a Cvijić je dodala jedan. Bode Biro je upisala 10 odbrana.