Liga šampiona – Olborg, Barselona i GOG odneli pobede!

0
337

Ekipe Kjelcea i Olborga odigrale su uzbudljiv i efikasan meč u prvom kolu Lige šampiona, koji je pripao gostujućim rukometašima rezultatom 31:34. Olborg je od starta najavio da je raspoložen za igru i vodio je tokom celog prvog poluvremena, koje je završena sa  +3 za goste (15:18). U drugom poluvremenu Kjelce je bilo mnogo bolje u napadu ali se Olborg nije predavao i vešto je održavao prednost od dva do tri gola. Domaćin je u nekoliko navrata imao -2, ali je i oko 50. minuta Olborg ipak imao kontrolu nad utakmicom. Poljaci su svim silama pokušavali da dođu do izjednačenja ali prosto danski sastav to nije dozvolio. Najefikasniji u redovima Kjelcea bio je Šimon Šičko sa 10 postignutih golova, Igor Karačić postigao je šest, a Aleks Dušebajev dodao je još pet. Kod gostiju legendarni Mikel Hansen je postigao sedam golova. Iza njega je bio Šveđanin Nilson sa šest, a pet je dodao Hokser, koji je zaradio i crveni karton.

Talant Dušebajev je posle utakmice rekao:

• Olborg je odigrao veoma dobru utakmicu. Niklas Landin je napravio razliku, dva, tri puta smo imali šanse da dođemo do nerešenog rezultata. Mnogo sam ljut na sebe: kada ekipa gubi, trener snosi odgovornost. Ovo je moja greška. Moramo da izvučemo pouku iz ove utakmice.

Barselona je trijumfalno počela novu sezonu u Ligi šampiona i slavila pobedu protiv Monpeljea, rezultatom 25:30. Katalonci su se polako „zagrevali“ u prvom poluvremenu i imali minimalnu prednost, ali su pre odmora uspeli da naprave dobar niz i odlaze na odmor sa prednošću od pet golova, 11:16. Drugo poluvreme donelo je bolju igru domaćeg tima, Monpelje je uspeo da smanji zaostatak na dva gola, ali je Barsa ponovo ubacila u „petu brzinu” i na kraju slavila veliku pobedu sa 25:30. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Francuz Dika Mem sa osam postignutih golova dok je Monpelje vukao Ahmed Hešam sa 5 golova. Bolzinger i Dezbone su upisali zajedno 7 odbrana dok je Nilsen sam za Barsu upisao 14.

GOG i Celje su odigrali su mnogo neizvesniju i mnogo efikasniju utakmicu, koja je završena pobedom Danaca, konačnim rezultatom 38:36. Ekipe su se često smenjivale u vođstvu i dugo se igralo gol za gol, mada se može reći da je Celje u jednom trenutku pokazalo više i u nekoliko navrata vodilo sa +2 ili +3. GOG je zaigrao nešto jače u poslednjih pet minuta i u 56. minutu uspeo je da povede sa 34:33, a potom i sa 36:34. Konačan rezultat bio je 38:36. Aron Mensing je bio najefikasniji u danskom timu sa sedam golova. Tulin i Dorgelo su upisali zajedno 9 odbrana. Na drugoj strani Stefan Žabić je postigao 8 golova. Rok Zaponšek je bio sjajan na golu Celja i skupio je 13 odbrana.