Liga šampiona (M) – Zagreb odneo bodove iz Bitolja!

0
173

Rukometaši Zagreba pobedili su Eurofarm Pelister rezultatom 22:23 u 10. kolu EHF Lige šampiona i prezimiće na 6. mestu, poslednjem koje vodi u „nokaut“ fazu tog takmičenja. Nastavak Lige šampiona uslediće tek sredinom februara.

Očekivano, utakmica u Bitolju bila je krajnje neizvesna i napeta. Bez obzira što je Zagreb vodio sve vreme, pobednik se nije znao do samog kraja. Posle početne nervoze i dva promašena napada na obe strane, Zagreb je postigao prvi gol posle tri minuta igre. Na krilima još jednog fantastičnog izdanja Mateja Mandića Zagreb je polako gradio prednost. Na kraju prve četvrtine bilo je plus pet za hrvatskog prvaka (3:8).

Kako je počelo, izgledalo je da će to biti šetnja do pobede. Ali, domaćin je polako počeo da se budi sredinom prvog poluvremena i serijom od tri uzastopna gola ubrzo stigao na minus dva (9:11). Zagrepčani nisu dozvolili da se približe i do pauze su uspeli da postignu tri gola viška (10:13). Čudesni Matej Mandić je u prvom poluvremenu imao čak 14 odbrana.

Rukometaši hrvatskog prvaka odlično su ušli u drugi deo. I posle četiri minuta ponovo su bili na pet golova (10:15). Potom ponovo ulaze u „crnu rupu”, uspevaju da razbrane Kalifu Gedbena na golu domaćih i posle samo osam minuta igre u nastavku, Eurofarm Pelister je potpuno uhvatio priključak. U 43. minutu domaći su prišli na jedan gol zaostatka (16:17). Uz sve to, Zagreb ostaje bez Zvonimira Zrne, koji je zaradio treće isključenje.

Problemi Zagreba u napadu su sve veći i Pelister u 49. minutu stiže do drugog izjednačenja na meču, 18:18. Zagreb ipak uspeva da se odlepi sa dva uzastopna gola i sačuva mogućnost i neke greške u poslednjih deset minuta. U dramatičnoj završnici gde se igralo gol za gol, svaki promašaj mogao je da znači kraj nade, ali i sa svakom odbranom Mateja Mandića šanse za pobedu su rasle. Zagrepčani se na kraju izdržali i slavili sa 22:23.

Eurofarm Pelister – Zagreb 22:23 (10:13)

Eurofarm Pelister: Lesjak, Ghedbane 14 odbrana; Cehte, Tajnik 2, Kisum, Borzas 1, Tankoski, Radivojevic 1, Kuzmanovski 8, Kosteski, Petrovic 4, Atanaseivikj Pavle, Vasilev 2, Peshevski 3, Seri, Atanaseivikj Petar 1. Trener Branislav Angelovski.

Zagreb: Grbavac, Mandic 19 odbrana + 1 pogodak; Kos 1, Ćavar, Faljić 1, Klarica 5, Gojun, Srna 2, Klis, Sirotić 1, Čupić 3, Dibirov 2, Kavčič 4, Glavaš, Cuni Morales 3, Suholežnik. Trener Andrija Nikolić.